برندگان اسکار ۲۰۱۸

 بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
سم راکول (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

ویلیام دفو (پروژه فلوریدا / The Florida Project)
وودی هارلستون (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
ریچارد جنکینز (شکل آب / The Shape of Water)
کریستوفر پلامر (همه پول دنیا / All the Money in the World)

 بهترین چهره‌آرایی
«تاریک‌ترین ساعت / Darkest Hour»

«ویکتوریا و عبدول / Victoria & Abdul»
«شگفتی / Wonder»

 بهترین طراحی لباس
«ماجرای فانتوم / Phantom Thread»

«دیو و دلبر / Beauty and the Beast»
«تاریک‌ترین ساعت / Darkest Hour»
«دانکرک، شکل آب / The Shape of Water»
«ویکتوریا و عبدول / Victoria & Abdul»

 بهترین مستند بلند
«ایکاروس / Icarus»

«آباکوس: به اندازه کافی کوچک برای زندانی‌شدن / Abacus: Small Enough to Jail»
«آخرین مرد در حلب / Last Men in Aleppo»
«جزیره قدرتمند / Strong Island»
«چهره‌ها مکان‌ها / Faces Places»

 بهترین تدوین صدا
«دانکرک / Dunkirk»

«بچه راننده / Baby Driver»
«بلیدرانر ۲۰۴۹ / Blade Runner 2049»
«شکل آب / The Shape of Water»
«جنگ ستارگان: آخرین جدای / Star Wars: The Last Jedi»

 بهترین صداگذاری
«دانکرک / Dunkirk»

«بچه راننده / Baby Driver»
«بلیدرانر ۲۰۴۹ / Blade Runner 2049»
«شکل آب / The Shape of Water»
«جنگ ستارگان: آخرین جدای / Star Wars: The Last Jedi»

 بهترین طراحی تولید
«شکل آب / The Shape of Water»

«دیو و دلبر / Beauty and the Beast»
«بلیدرانر ۲۰۴۹ / Blade Runner 2049»
«تاریک‌ترین ساعت / Darkest Hour»
«دانکرک / Dunkirk»
«ویکتوریا و عبدول / ویکتوریا و عبدول»

 بهترین فیلم غیرانگلیسی
«یک زن شگفت‌انگیز / A Fantastic Woman» (شیلی)

«در جسم و روح / On Body and Soul» (مجارستان)
«توهین / The Insult» (لبنان)
«بی‌عشق / Loveless» (روسیه)
«میدان / The Square» (سوئد)

 بهترین بازیگر نقش مکمل زن
الیسون جنی (من تانیا / I, Tonya)

مری جل بلایج (مادباند / Mudbound)لسلی منویل (ماجرای فانتوم / Phantom Thread)
لوری میت‌کالف (لیدی برد / Lady Bird)
اوکتاویا اسپنسر (شکل آب / The Shape of Water)

 بهترین انیمیشن کوتاه
«بسکتبال دوست‌داشتنی / Dear Basketball»

«گاردن پارتی / Garden Party»
«لو / Lou»
«فضای منفی / Negative Space»
«اشعار شورشی / Revolting Rhymes»

 بهترین انیمیشن بلند
«کوکو / Coco»

«بچه رئیس / The Boss Baby»
«نان‌آور / The Breadwinner»
«فردیناند / Ferdinand»
«وینسنت دوست داشتنی / Loving Vincent»

 بهترین جلوه‌های ویژه بصری
«بلیدرانر ۲۰۴۹  / Blade Runner 2049»

«نگهبانان کهکشان ۲ / Guardians of the Galaxy Vol. 2»
«کونگ: جزیره جمجمه / Kong: Skull Island»
«جنگ ستارگان: آخرین جدای / Star Wars: The Last Jedi»
«جنگ سیاره میمون‌ها / War for the Planet of the Apes»

 بهترین تدوین
«دانکرک / Dunkirk»

«بچه راننده / Baby Driver»
«من تانیا / I, Tonya»
«شکل آب / The Shape of Water»
«سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri»

 بهترین مستند کوتاه
«بهشت ترافیکی در خیابان ۴۰۵ است / Heaven Is a Traffic Jam on the 405»

«ادیث+ادی / Edith+Eddie»
«قهرمان / Heroin(e)»
«مهارت چاقو / Knife Skills»
«توقف خودرو / Traffic Stop»

 بهترین فیلم کوتاه
«کودک صامت / The Silent Child»

«مدرسه ابتدایی دکالب / DeKalb Elementary»
«ساعت ۱۱ / The Eleven O’Clock»
«خواهرزاده اِمت / My Nephew Emmett»
«همه ما / Watu Wote/All of Us»

 بهترین فیلم‌نامه اقتباسی
«مرا به نامت صدا کن / Call Me By Your Name»

«هنرمند فاجعه / The Disaster Artist»
«لوگان / Logan»
«بازی مالی / Molly’s Game»
«مادباند / Mudbound»

 بهترین فیلم‌نامه اصلی
«برو بیرون / Get Out»

«بیمار بزرگ / The Big Sick»
«لیدی برد / Lady Bird»
«شکل آب / The Shape of Water»
«سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri»

 بهترین فیلم‌برداری
«بلیدرانر ۲۰۴۹ / Blade Runner 2049»

«تاریک‌ترین ساعت / Darkest Hour»
«مادباند / Mudbound»
«دانکرک / Dunkirk»
«شکل آب / The Shape of Water»

 بهترین موسیقی متن
«شکل آب / The Shape of Water»

«دانکرک / Dunkirk»
«ماجرای فانتوم / Phantom Thread»
«جنگ ستارگان: آخرین جدای / Star Wars: The Last Jedi»
«سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri»

 بهترین ترانه
آهنگ Remember Me از انیمیشن «کوکو / Coco»

آهنگ Mystery of Love از فیلم «مرا به نامت صدا کن / Call Me By Your Name»
آهنگ This Is Me از فیلم «بزرگ‌ترین شومن / The Greatest Showman»
آهنگ Mighty River از فیلم «مادباند / Mudbound»
آهنگ Stand Up For Something از فیلم «مارشال / Marshall»

 بهترین کارگردانی
گیلرمو دل‌تورو (شکل آب / The Shape of Water)

کریستوفر نولان (دانکرک / Dunkirk)
جردن پیل (برو بیرون / Get Out)
گرتا گرویگ (لیدی برد / Lady Bird)
پل توماس اندرسون (ماجرای فانتوم / Phantom Thread)

 بهترین بازیگر نقش اول مرد
گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت / Darkest Hour)

تیموثی شالمی (مرا به نامت صدا کن / Call Me By Your Name)
دنیل دی‌لوئیس (ماجرای فانتوم / Phantom Thread)
دنیل کالویا برای فیلم (بیرون برو / Get Out)
دنزل واشنگتن (رومن جی / Roman J.)

 بهترین بازیگر نقش اول زن
فرانسیس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

ستلی هاوکینز (شکل آب / The Shape of Water)
مارگو رابی (من، تانیا / I, Tonya)
سیرشا رونان (لیدی برد / Lady Bird)
مریل استریپ (پُست / The Post)

 بهترین فیلم بلند
«شکل آب / The Shape of Water»

«مرا به نامت صدا کن / Call Me by Your Name»
«تاریک‌ترین ساعت / Darkest Hour»
«دانکرک / Dunkirk»
«برو بیرون / Get Out»
«لیدی برد / Lady Bird»
«ماجرای فانتوم / Phantom Thread»
«پُست / The Post»
«سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri»

درباره نویسنده

مهدی میرنظامی پیکسینما یک مجله خبری تفریحی است برای دوستداران هـــــــنر و برای کسانی که فیلم دیدن را دوست دارند و از آن لذت میبرند. پیـــــکسینما محیطی است برای به اشتراک گذاری زیبایی های هنر هفتم.

سکانس‌های مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هشت =