دوازده مرد خشمگین سکانس یازده به یک بی‌گناه و متقاعد شدن یازدهمین فرد

هنرمندان در این سکانس

دوازده مرد خشمگین سکانس یازدهمین فرد از افراد هیئت منصفه در این فیلم می‌باشد. ای. جی. مارشال که شخصیتی منطقی، خونسرد، و مطمئن از خود؛ کارگزار سهام تحلیلی، که فقط با حقایق سروکار دارد؛ کم تحت تأثیر قرار می‌گیرد در نهایت با استدلال ها و دلایل دیگر اعضا قانع شده و از نظر او پسرک بی‌گناه می باشد

دوازده مرد خشمگین سکانس یازده به یک بی‌گناه و متقاعد شدن یازدهمین فرد

فیلم ۱۲ مرد خشمگین
فیلم ۱۲ مرد خشمگین

اطلاعات فیلم دوازده مرد خشمگین
( ۱۲Angry Men,1957)

نوجوانی هجده ساله از اهالی آمریکا لاتین متهم به قتل پدرش گردیده‌است. شواهد نشان می‌دهد او با ضربات متعدد چاقو پدر خود را به قتل رسانده‌است، گرچه نوجوان که به نظر ضعیف و افسرده حال می‌رسد این اتهام را قبول ندارد با این حال وجود چاقویی در محل وقوع حادثه که متعلق به نوجوان مذکور است و او ادعا می‌کند آن را مدتی قبل گم کرده و خبری هم از محل آن نداشته‌است، به عنوان مدرک جرم، دلیلی برای مجرم شناختن او از سوی دادگاه شده‌است. حال دوازده مرد از طبقات مختلف اجتماعی به عنوان اعضای هیئت منصفه دادگاه، مأمور تصمیم‌گیری نهایی دربارهٔ این پرونده شده‌اند. اگر آن‌ها فرد متهم به قتل را محکوم نمایند، وی باید روی صندلی الکتریکی اعدام شود. در فرایند رأی‌گیری یازده نفر از اعضای هیئت منصفه رأی به محکومیت و در نهایت اعدام نوجوان می‌دهند اما در این بین یک نفر از آنان یعنی تصمیم گیرندهٔ شماره ۸ رأِی بر بی گناهی متهم می‌دهد و پیشنهاد صحبت در این باره را می‌دهد. با پیشروی ماجرا در اتاقی که اعضای هیئت منصفه آن در فضای عصبی مشغول بحث و بررسی پرونده هستند.

عوامل فیلم ۱۲ مرد خشمگین

کارگردان سیدنی لومت
تهیه‌کننده هنری فوندا
رجینالد رز
نویسنده رجینالد رز
بازیگران هنری فوندا
لی جی. کاب
ای. جی. مارشال
مارتین بالسام
جک واردن
جان فیدلر
جک کلاگمن
ادوارد بینز
جوزف سوینی
اد بگلی
جرج وسکووچ
رابرت وبر
موسیقی کنیون هاپکینز
فیلم‌برداری بوریس کافمن
تدوین کارل لرنر

درباره نویسنده

مهدی میرنظامی پیکسینما یک مجله خبری تفریحی است برای دوستداران هـــــــنر و برای کسانی که فیلم دیدن را دوست دارند و از آن لذت میبرند. پیـــــکسینما محیطی است برای به اشتراک گذاری زیبایی های هنر هفتم.

سکانس‌های مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − چهارده =