سکانس بازی درخشان داریوش ارجمند در فیلم سگ‌ کشی ۱۳۸۰

سگ‌ کُشی فیلمی ساختهٔ بهرام بیضایی به سال ۱۳۷۸ و ۱۳۷۹ است که سال ۱۳۸۰ به نمایش درآمد.

این دوازدهمین فیلم بهرام بیضایی است و مانند بیشترِ فیلم‌های دیگرِ این فیلم‌ساز «کاری از گروه فیلم لیسار». این فیلم پس از آن ساخته شد که بیضایی ۱۰ سال امکان فیلم‌سازی نداشت. سگ‌ کُشی سال ۱۳۸۰ در سینماهای ایران به نمایش درآمد و پرفروش‌ترین فیلم سال شد.

سگ‌ کشی از فیلم‌های مهم سینمای ایران به‌شمار می‌رود و برخی منقّدان ایرانی وجوهی از این فیلم را با فیلم‌های کلاسیک تاریخ سینما سنجیده‌اند.

از هنرپیشه‌های نامیِ ایران، شمار بسیاری در این فیلم بازی کرده‌اند.
مژده شمسایی – مجید مظفری – میترا حجار – رضا کیانیان – داریوش ارجمند – احمد نجفی – حسن پورشیرازی – فردوس کاویانی از جمله این بازیگران هستند

مژده شمسایی (گلرخ) برای گرفتن چک همسرش به حجره حاج نقدی (داریوش ارجمند) رفته تا نظر او را جلب کند و بدون دردسر بتواند چک را بازپس بگیرد که با پیشنهاد داریوش ارجمند مواجه می شود. در کنار دیالوگهای بی نظیر، بازی درخشان داریوش ارجمند همراه با خنده های او برای مژده شمسایی در عین حال پرخاش به شاگردش جذابیت این سکانس را بیش از پیش کرده است.

سگ کشی
سگ کشی

سکانس بازی درخشان داریوش ارجمند در فیلم سگ کشی ۱۳۸۰

درباره نویسنده

بهنام صادقی پیکسینما یک مجله خبری تفریحی است برای دوست داران هـــــــنر برای کسانی که فیلم دیدن را دوست دارند و از آن لذت میبرند. پیکسینما محیطی است برای به اشتراک گذاری زیبایی های هنر هفتم. ما در پیکسینما سعی میکنیم تا صحنه های ناب و زیبای فیلم های شاخص دنیا را برای شما فراهم کنیم تا به اتفاق هم از آن لذت ببریم.

سکانس‌های مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =