سکانس دیدار پادشاه و برادر دوقولو در فیلم مردی با نقاب آهنین(The Man in the Iron Mask,1998)

مردی با نقاب آهنین

مردی با نقاب آهنین (به انگلیسی: The Man in the Iron Mask) فیلمی محصول سال ۱۹۹۸ به کارگردانی رندل والاس است . این فیلم بر اساس یکی از داستان های سه تفنگدار نوشته الکساندر دوما ساخته شده است در این فیلم لئوناردو دی‌کاپریو، جرمی آیرونز ، جان مالکوویچ، گابریل بیرن و ژرار دوپاردیو بازی کردند.

خلاصه داستان

لوئی چهاردهم به طور ظالمانه ای بر فرانسه حکمرانی میکند ودهقانان را مورد اذیت و آزار قرار میدهد وبه آنها غذای فاسد میدهد وحتی پس از شورش دستور اعدام آنها را صادر میکند لوئی سه تفنگدار افسانه ای را بازنشسته کرده است .

رائول فزند آتوس می خواهد با دختری به نام کریستین ازدواج کند ولی در یک مهمانی شاه نگاهش متوجه کریستین میشود وا ز او خوشش می آیداز طرفی رائول کشته میشود وپدرش دارتانیان را مقصر مرگ او میداند در پی مرگ رائول کریستین به قصر میرود وبا لوئی رابطه برقرار میکند از طرفی سه تفنگدار تصمیم میگیرند سوگند وفاداری خود به شاه را بشکنند وبرای همین به زندان رفته وزندانی مشکوکی که سالها در یک نقاب آهنی زندگی کرده فراری میدهند ویک جسد را به جای او در نقاب قرار میدهند.

آنها متوجه میشوند او فیلیپ برادر دوقلوی لوئی میباشد برای همین تصمیم میگیرند تا رسوم سلطنتی را به اوبیاموزند ولوئی را در مراسمی بربایند وفیلیپ را جانشین اوکنند اما نقشه آنه پیش نمی‌رود وفیلیپ دوباره به زندان می افتد اما دارتانیان بعداً اعلام میکند که این دونفر درحقیقت فرزندان اوهستند ولی درنهایت آنه موفق میشوند جای این دونفر عوض کنند وفیلیپ را به عنوان پادشاه برتخت نشاندند ولوئی را درماسک قرار داده وبه زندان بیندازند.

کارگردان رندل والاس
تهیه‌کننده رندل والاس

راسل اسمیث

نویسنده رندل والاس
بازیگران لئوناردو دی‌کاپریو
جرمی آیرونز
جان مالکوویچ
گابریل بیرن
ژرار دوپاردیو
آن پاریو
ژودیت گدرش
پیتر سارسگارد
موسیقی نیک گلن اسمیت
فیلم‌برداری پیتر زوشیتسکی
تدوین ویلیام هوی

درباره نویسنده

مهدی میرنظامی پیکسینما یک مجله خبری تفریحی است برای دوستداران هـــــــنر و برای کسانی که فیلم دیدن را دوست دارند و از آن لذت میبرند. پیـــــکسینما محیطی است برای به اشتراک گذاری زیبایی های هنر هفتم.

سکانس‌های مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 7 =