سکانس ملاقات با عزت اله انتظامی در خانه سالمندان فیلم خانه ای روی آب ۱۳۸۰

خانه‌ای روی آب فیلمی به کارگردانی بهمن فرمان‌آرا محصول سال ۱۳۸۰ است.

بازیگزان سرشناسی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند که علیرغم زمان کوتاه حضور هریک از آنها در فیلم، بازی های درخشان و تاثیرگذاری را از خود به جای گذاشته اند.

از جمله این هنرمندان می توان به رضا کیانیان ، عزت اله انتظامی ، هدیه تهرانی ، جمشید مشایخی ، بیتا فرهی ، بهناز جعفری و حسین کسبیان اشاره کرد.

خانه ای روی آب ، روایت انسانی است که در منجلاب گرفتار شده ، منجلابی که هرچه تقلا کند و برای بیرون آمدن از آن تلاش نماید بیشتر به درون آن فرو می رود .

فیلم با شعری از مولانا آغاز می گردد :

ای نشسته تو در این خانه پر نقش و خیال

خیز از این خانه برو، رخت ببر ،هیچ مگو

از ماندگارترین صحنه های فیلم خانه ای روی آب، صحنه ملاقات دکتر سپیدبخت (رضا کیانیان) با پدرش (عزت اله انتظامی) در خانه سالمندان است. پدر (عزت اله انتظامی) از پسر ملتمسانه درخواست می کند که با وجود تمکن مالی خوب و خانه بزرگ او را به منزل ببرد. خاطرات گذشته پدر، روزگار امروز پسرش است. در این سکانس ۱۲ دقیقه ای جملات تاثیرگذاری توسط عزت اله انتظامی و رضا کیانیان بیان می شود و بازی درخشانی را از خود برجای گذاشته اند.

خانه ای روی آب

سکانس ملاقات با عزت اله انتظامی در خانه سالمندان فیلم خانه ای روی آب ۱۳۸۰

درباره نویسنده

بهنام صادقی پیکسینما یک مجله خبری تفریحی است برای دوست داران هـــــــنر برای کسانی که فیلم دیدن را دوست دارند و از آن لذت میبرند. پیکسینما محیطی است برای به اشتراک گذاری زیبایی های هنر هفتم. ما در پیکسینما سعی میکنیم تا صحنه های ناب و زیبای فیلم های شاخص دنیا را برای شما فراهم کنیم تا به اتفاق هم از آن لذت ببریم.

سکانس‌های مشابه

نظر (1)

  1. سلام

    جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

    هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

    سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

    ممنون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =