فیلم اعتراض : سکانس مونولوگ ابتدایی امیرعلی با بازی داریوش ارجمند

هنرمندان در این سکانس

فیلم اعتراض با مونولوگ داریوش ارجمند آغاز می شود. از همین ابتدا مشخص می شود که امیرعلی (داریوش ارجمند)  چگونه فکر و عمل می کند. داریوش ارجمند (امیر علی) با زنی که روبروی وی نشسته شروع به صحبت می کند. هنوز لحظاتی از مونولوگ امیر علی نگذشته که متوجه می شویم او با یک جنازه  مشغول صحبت است. حالا این مخاطب است که باید بیاندیشد که امیرعلی قهرمان است یا ضد قهرمان؟…

سکانس مونولوگ ابتدایی امیرعلی با بازی داریوش ارجمند در فیلم اعتراض

اعتراض
اعتراض

فیلم اعتراض ۱۳۷۸

امیرعلی که شریفه، نامزد برادرش رضا، را به دلیل رابطه نامشروعش با مردی به نام احمد به قتل رسانده، پس از دوازده سال از زندان آزاد می‌شود. پیش از آزادی، هم سلولی اش محسن دربندی، انگشتری به او می‌دهد و به او سفارش می‌کند پس از گرفتن طلب او از مردی بیرون از زندان، از زنی به نام مجدی حمایت کند و سر و سامانی به زندگی او بدهد. بیرون از زندان، مادر او که حالا نابینا شده به همراه برادران و خواهران امیرعلی و شوهرخواهرش به استقبال او می‌آیند. امیرعلی درمی‌یابد که در غیاب او پدرش از فراق او مرده و یوسف، یکی دیگر از برادرهایش، در یک آسایشگاه روانی بستری است. یوسف در جریان تظاهرات دانشجویی بر اثر ضرباتی که به سرش وارد آمده دچار اختلال روانی شده‌است. رضا، برادر آزادشده‌اش را به یک پیتزافروشی در شمال شهر که محل کار اوست می‌برد.

 

 

عوامل فیلم اعتراض

کارگردان مسعود کیمیایی
تهیه‌کننده سید ضیاء هاشمی
نویسنده مسعود کیمیایی
بازیگران محمدرضا فروتن
داریوش ارجمند
مهدی فتحی
میترا حجار
بیتا فرهی
پارسا پیروزفر
پولاد کیمیایی
شیلا خداداد
رامبد شکرابی
حسام نواب صفوی
مانی رهنما
موسیقی مجید انتظامی
فیلم‌برداری اصغر رفیعی‌جم
تدوین محمدرضا مویینی

درباره نویسنده

بهنام صادقی پیکسینما یک مجله خبری تفریحی است برای دوست داران هـــــــنر برای کسانی که فیلم دیدن را دوست دارند و از آن لذت میبرند. پیکسینما محیطی است برای به اشتراک گذاری زیبایی های هنر هفتم. ما در پیکسینما سعی میکنیم تا صحنه های ناب و زیبای فیلم های شاخص دنیا را برای شما فراهم کنیم تا به اتفاق هم از آن لذت ببریم.

سکانس‌های مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 20 =