سکانس نبرد کینگ کونگ با دایناسورها در فیلم کینگ کونگ(King Kong,2005)

کینگ کونگ

(به انگلیسی: King Kong) فیلمی حماسی ماجراجویی است که در سال ۲۰۰۵ ساخته شد و پیتر جکسون آن را نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی کرده‌است. این فیلم بازسازی فیلمی به همین نام در سال ۱۹۳۳ است. ستاره های فیلم نائومی واتس، جک بلک و آدرین برودی هستند و بازیگری ضبط حرکتی در نقش کینگ کونگ را اندی سرکیس بر عهده دارد. در فیلم سال ۱۹۳۳، داستان کینگ کنگ روایت یک کارگردان است که دارای رویاهای بیش از حد بلندپروازانه است و تیم فیلمسازی و خدمه کشتی خود را مجبور به سفر به جزیره مرموز جمجمه می کند. در آن جا آن ها با کونگ مواجه می شوند، گوریل افسانه ای غول پیکر که او را می گیرند و اسیر می کنند و در نیویورک او را به نمایش عموم در می آورند که با نتایج غم انگیزی همراه است.

این فیلم با بودجه‌ای ۱۵۰ میلیون دلاری کار خود را شروع کرد و سپس با رسیدن به بودجه ی ۲۰۷ میلیون دلاری به یکی از پر هزینه‌ترین فیلم های تاریخ سینما تبدیل شد.[۱]

فیلم در ۱۴ دسامبر سال ۲۰۰۵ در آلمان و در ۱۶ دسامبر سال ۲۰۰۵ در ایالات متحده به پخش درآمد و در هفته اول اکران ۵۰.۱ میلیون دلار فروخت. با این که کمتر از حدی که فکر می شد فیلم به نمایش درآمده بود، کینگ کنگ به فروشی بزرگ چه در داخل آمریکا و چه در سطح جهانی دست یافت که سرانجام به فروش ۵۵۰ میلیون دلاری رسید، که به چهارمین فیلم پرفروش تاریخ یونیورسال پیکچرز شد. همچنین در رسانه خانگی نیز ۱۰۰ میلیون دلار به فروش رساند.

فیلم با نقدهای مثبتی از سوی منتقدان رو به رو شد و در چندین فهرست «ده فیلم برتر سال ۲۰۰۵» جای گرفت. منتقدان در نقدهای خود به ستایش جلوه های ویژه، اجراها و حس منظره ها پرداختند و آن را با فیلم سال ۱۹۳۳ مقایسه کردند، اگر چه برخی از منتقدان به دلیل پخش ۳ ساعته، فیلم را مورد انتقاد قرار دادند.

کینگ کونگ برنده سه جایزه اسکار برای بهترین تدوین صدا، بهترین ترکیب صدا و بهترین جلوه‌های تصویری شد.

کارگردان پیتر جکسون
تهیه‌کننده جان بلنکین
کارولین کانینگهم
فرن والش
پیتر جکسون
فیلیپا بوینس
نویسنده پیتر جکسون
فرن والش
فیلیپا بوینس
مریان سی.کوپر
ادگار والاس
بازیگران نائومی واتس
جک بلک
آدرین برودی
توماس کرستچمن
کایل چندلر
جیمی بل
و اندی سرکیس
موسیقی جیمز نیوتون هاوارد
فیلم‌برداری اندرو لزنی
تدوین جیمی سلکرک

 

درباره نویسنده

مهدی میرنظامی پیکسینما یک مجله خبری تفریحی است برای دوستداران هـــــــنر و برای کسانی که فیلم دیدن را دوست دارند و از آن لذت میبرند. پیـــــکسینما محیطی است برای به اشتراک گذاری زیبایی های هنر هفتم.

سکانس‌های مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − یک =