اخبار سینمای ایران و جهان (۱۳۹۶/۱۱/۰۷)

«هجوم» به جشنواره برلین می‌رود

با اعلام فیلم‌های جدید انتخاب شده در بخش پانوراما شصت و هشتمین جشنواره فیلم برلین مشخص شد که «هجوم» جدیدترین ساخته شهرام مکری هم در این جشنواره حضور خواهد داشت. این فیلم از چند ماه پیش در ایران به نمایش عمومی درآمده است.

بابک جلالی فیلمساز ایرانی هم با فیلم «سرزمین» در بخش پانوراما برلیناله امسال حاضر است. این فیلم به عنوان محصول مشترک ایتالیت، فرانسه، هلند و مکزیک معرفی شده است.

نکته جالب درباره بخش پانوراما آن است که امسال فیلم جدید کیم کی دوک فیلمساز مشهور کره‌ای هم در این بخش حاضر است. این فیلم با عنوان «انسان، فضا، زمان و انسان» شاهد نخستین نمایش جهانی خود خواهد بود.

همچنین فیلم «یاردی» نخستین تجربه کارگردانی ادریس البا ستاره بریتانیایی هم در این بخش حاضر است. این فیلم در جشنواره ساندنس که در حال برگزاری‌ست، برای نخستین بار به نمایش درمی‌آید.

از دیگر فیلم‌های انتخاب شده برای این بخش می‌توان به «بیماری یکشنبه» ساخته رامون سالازار از اسپانیا، مستند «ثروت نسل» به کاگردانی لارن گرینفیلد از امریکا و «وقتی جنگ می‌آید» ساخته یان گبرت از جمهوری چک اشاره کرد.

هجوم
هجوم

درباره نویسنده

مهدی میرنظامی پیکسینما یک مجله خبری تفریحی است برای دوستداران هـــــــنر و برای کسانی که فیلم دیدن را دوست دارند و از آن لذت میبرند. پیـــــکسینما محیطی است برای به اشتراک گذاری زیبایی های هنر هفتم.

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 18 =