تحلیل و بررسی فیلم های برتر باکس آفیس هفته ی اخیر – احضار ۲

مخاطبین سینما در آمریکا انتخاب‌های زیادی برای آخر هفته‌ی‌شان داشتند و بیش‌تر آن‌ها دومین قسمت از فیلم ترسناک “احضار روح” را به فیلم پر هزینه‌ی “وارکرفت” ترجیح دادند.  در حالی که این روزها بیش‌تر فرانچایزها در جلب دوباره‌ی مخاطب برای قسمت‌های جدید با مشکل روبرو هستند، فیلم “احضار روح ۲” به خوبی توانست موفقیت قسمت قبلی خود را تکرار کند و در نخستین هفته‌ی اکرانش فروش خود را به ۴۰٫۳ میلیون دلار برساند و در رتبه‌ی اول جدول باکس‌آفیس آخر هفته‌ی هالیوود جای بگیرد. این رقم با اضافه کردن میزان فروش این فیلم در دیگر نقاط جهان به ۹۰ میلیون دلار می‌رسد که با توجه به بودجه‌ی ۴۰ میلیون دلاری پروژه آغازی بسیار موفق برای “احضار روح ۲” به شمار می‌رود. فیلم “وارکرفت” که با بودجه‌ی ۱۶۰ میلیون دلاری براساس پردرآمدترین بازی کامپیوتری دهه‌ی اخیر ساخته شده اگرچه در دیگر نقاط جهان به ویژه سینماهای چین فروش بالایی داشته اما در آمریکای شمالی موفقیت چندانی بدست نیاورده و تنها توانسته با ثبت فروش ۲۴٫۳ میلیون دلاری با اختلاف اندکی نسبت به “اکنون من را می‌بینی ۲” در رده‌ی دوم جای گرفت.این عدم موفقیت “وارکرفت” را می‌توان در نظر منتقدین نیز مشاهده کرد چرا که تنها ۲۵درصد از آن‌ها نمره‌ی مثبت به این فیلم فانتزی داده‌اند. البته همان‌طور که پیش‌از این ذکر کردیم استقبال خوب چین از این فیلم مجموع فروش آن را در سراسر جهان به ۲۸۶ میلیون دلار رسانده است و حال باید منتظر باشیم و ببینیم در هفته‌های آینده همان‌طور که انتظار می‌رفت “وارکرفت” می‌تواند فروش خود را از مرز یک میلیارد دلار بگذراند یا خیر.”اکنون من را می‌بینی ۲″ دیگر فیلمی بود که این هفته اکران خود را آغاز کرده است. این فیلم با  بازی جس آیزنبرگ، مارک روفالو، دنیل ردکلیف و مورگان فریمن که با بودجه‌ای بالغ‌بر ۹۰ میلیون دلار ساخته شده در نخستین هفته‌ی اکرانش با ثبت فروش ۲۳ میلیون دلار در رتبه سوم جدول باکس‌آفیس جای گرفت.

 

جدول باکس آفیس این هفته :

 

نام فیلم فروش آخرهفته مجموع فروش ه.ف اکران بودجه
۱٫ The Conjuring 2 $۴۰٫۴M $۴۰٫۴M ۱ $۴۰ Million
۲٫ Warcraft ۲۴٫۴M ۲۴٫۴M ۱ $۱۶۰ Million
۳٫ Now You See Me 2 $۲۳٫۰M $۲۳٫۰M ۱ $۹۰ Million
۴٫ Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows $۱۴٫۸M $۶۱٫۰M ۲ $۱۳۵ Million
۵٫ X-Men: Apocalypse $۱۰٫۰M $۱۳۶٫۴M ۳ $۱۷۸ Million
۶٫ Me Before You $۹٫۲M $۳۶٫۸M ۲ $۲۰ Million
۷٫ Angry Birds $۶٫۷M $۹۸٫۲M ۴ $۷۳ Million
۸٫ Alice Through the Looking Glass $۵٫۵M $۶۲٫۴M ۳ $۱۷۰ Million
۹٫ Captain America: Civil War $۴٫۳M $۳۹۶٫۹M ۶ $۲۵۰ Million
۱۰٫ The Jungle Book $۲٫۷M $۳۵۲٫۶M ۹ $۱۷۵ Million

 

 

اکران های هفته آینده :

هفته‌ی آینده قسمت دوم انیمیشن موفق و خاطره انگیز “در جستجوی نمو” با نام “در جستجوی دوری” به روی پرده‌ی سینما خواهد آمد. فیلم اکشن کمدی “سازمان اطلاعات مرکزی” با بازی دواین جانسون و کوین هارت نیز اکران خود را از هفته‌ی آینده آغاز می‌کند.

درباره نویسنده

مهدی میرنظامی پیکسینما یک مجله خبری تفریحی است برای دوستداران هـــــــنر و برای کسانی که فیلم دیدن را دوست دارند و از آن لذت میبرند. پیـــــکسینما محیطی است برای به اشتراک گذاری زیبایی های هنر هفتم.

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هفت =