سکانس آخرین نمایش در فیلم مرد پرنده‌ای(Birdman,2014)

هنرمندان در این سکانس

در شب اول نمایش، ریگان (مایکل کیتون) از اسلحه واقعی برای صحنهٔ پایانی استفاده می‌کند. صحنه‌ای که در آن شخصیت ریگان خودش را می‌کشد. در این سکانس فیلم مرد پرنده‌ای او به بینی خودش شلیک می‌کند. در بیمارستان جیک به ریگان می‌گوید که تابیتا برای او یک نقد مثبت نوشته است

سکانس آخرین نمایش در فیلم مرد پرنده‌ای(Birdman,2014)

فیلم مرد پرنده‌ای

فیلم پاپیون

اطلاعات فیلم مرد پرنده‌ای

(Birdman,2014)

بردمن یا (فضیلت غیره منتظره جهل) Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance))  فیلمی در ژانر کمدی سیاه به کارگردانی، تهیه‌کنندگی و نویسندگی الخاندرو گونسالس اینیاریتو است که در ۱۷ اکتبر ۲۰۱۴ منتشر شد.

ریگان تامسون (مایکل کیتون) بازیگر هالیوودی است که دو دهه قبل به خاطر بازی در نقش ابرقهرمانی به نام بردمن (مرد پرنده‌ای) در فیلم‌های بلاک‌باستر، مشهور بوده، ولی حالا شهرتش لکه‌دار شد. در ذهنش صدای شخصیت بردمن با او صحبت می‌کند و از او انتقاد می‌کند و او خودش تصور می‌کند قدرت‌های خارق‌العادهٔ بردمن را در زندگی واقعی نیز داراست. ریگان امیدوار است با اقتباس نمایش‌نامه‌ای از داستان کوتاه ریموند کارور به نام «وقتی از عشق حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم» که خودش نویسندگی، کارگردانی و بازیگری در آن را بر عهده دارد، شهرتش از دست‌رفته‌اش را بازیابد. تهیه‌کننده این نمایش، وکیل و بهترین دوست ریگان یعنی جیک (زک گالیفیاناکیس) است. لورا (آندره‌آ ریسبرو) که دوست‌دختر ریگان است و لزلی (نائومی واتس) بازیگری که برای اولین بار در برادوی روی صحنه می‌رود، بازیگران این نمایش هستند. دختر ریگان، سم (اما استون) که معتاد نیز هست، دستیار ریگان است.


عوامل فیلم مرد پرنده‌ای

کارگردان الخاندرو گونسالس اینیاریتو
تهیه‌کننده الخاندرو گونسالس اینیاریتو
جان لشر
آرنان میلشان
جیمز اسکاچدپول
نویسنده الخاندرو گونسالس اینیاریتو
نیکلاس گیاکوبونه
الکساندر دینلاریس
آرماندو بو
بازیگران مایکل کیتون
زک گالیفیاناکیس
ادوارد نورتون
آندره‌آ ریسبرو
ایمی رایان
اما استون
نائومی واتس
مریت ویور
بیل کمپ
موسیقی آنتونیو سانچز
فیلم‌برداری امانوئل لوبزکی
تدوین داگلاس کرایز

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهارده =