سکانس استفاده پلیس از روبات‌ها در فیلم چپی (Chappie, ۲۰۱۵)

یک شرکت سازنده تسلیحات نظامی به نام تتراوال که در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی واقع شده، روبات‌های پیشرفته ای را برای پلیس این شهر می‌سازد که واحد روباتیک پلیس نامیده م شود. در این سکانس فیلم چپی رویایی این روبات‌ها پلیس با خلافکاران را خواهیم دید. این روبات‌ها باعث پایین آمدن آمار جرم و جنایت و همچنین کاهش تلفات نیروی انسانی پلیس شده است.

سکانس استفاده پلیس از روبات‌ها در فیلم چپی (Chappie, ۲۰۱۵)

فیلم چپی

فیلم چپی

اطلاعات فیلم چپی

(Chappie‎ ,۲۰۱۵)

برنامه نویس ارشد شرکت به نام «دئون ویلسون» هوش مصنوعی توسعه می‌دهد که خودآگاهی دارد و میتواند مانند یک کودک به سرعت آموزش دیده و رشد کند، البته بسیار سریعتر و باهوش‌تر از کودک انسان. رئیس شرکت با دانلود این برنامه در روبات‌ها مخالفت میکند اما او پنهانی یکی از روباتها را به خانه میبرد تا برنامه هوش مصنوعی خودآگاه را در مغز روبات دانلود کند. در بین راه او و روبات توسط سارقین ربوده میشود. سارقین او را وادار میکنند تا روبات را آماده سازی کرده و به آنها تحویل دهد . این روبات «چپی» نامیده میشود. به این ترتیب او به اولین رباتی تبدیل می‌شود که قادر است خودش فکر و احساس و مانند یک آموزش ببیند و رشد فکری کند. «چپی» توسط راهزنان آموزش دیده و به کارهای خلاف مشغول می‌شود. پس از آنکه نیروهای پلیس، «چپی» را به عنوان خطری برای بشریت می‌بینند، تلاش می‌کنند تا او را نابود کنند
در انتها وقتی جان سازنده او «دئون ویلسون» و زنی خلافکار که در نظر او مادرش است به خطر می‌افتد آنها را نجات داده ذهن خودش، سازنده‌اش و مادرش را به روبات‌هایی دیگر منتقل میکند تا به این ترتیب، نوعی زندگی ابدی پیدا کنند.


عوامل فیلم چپی

کارگردان نیل بلومکمپ
تهیه‌کننده سیمون کینبرگ
فیلمنامه‌نویس

نیل بلومکمپ
تری تچل

بازیگران

شارلتو کوپلی
هیو جکمن
دو پتل
خوزه پابلو کانتیلو
یولاندی ویسر
واتکین تودور جونز
سیگورنی ویور

موسیقی هانس زیمر
فیلم‌بردار ترنت اوپالاک
تدوین‌گر جولین کلارک

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 5 =