(Road to Perdition,2002)سکانس ترور رئیس در فیلم جاده‌ای به‌سوی تباهی

جاده ای به سوی تباهی که بر اساس رمانی از مکس الن کالینز است، یک فیلم قدرتمند با اتمسفری جنایی – هیجانی که از لحاظ خشونت در کنار فیلمی چون پدرخوانده قرار می‌گیرد و فلسفه‌ خوبی و بدی را موشکافی می‌کند و به روابط یک پدر و پسری می‌پردازد.

جاده‌ای به‌سوی تباهی (به انگلیسی: Road to Perdition) فیلم آمریکایی، محصول سال ۲۰۰۲ است. کارگردانی فیلم را سم مندز بر عهده داشته و ستارگانی چون تام هنکس، پل نیومن و جود لا در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان

فیلم داستان پسربچه‌ای به نام مایکل را روایت می‌کند که چیزی در باره شغل پدرش نمی‌داند فقط می‌داند که پدرش برای آقای رونی کار می‌کند. آقای رونی وقتی پدر مایکل کودک یتیمی بوده او را پذیرفته و بزرگ کرده‌است. مایکل آن قدر درباره شغل پدرش کنجکاوی می‌کند که متوجه می‌شود آقای رونی یکی از سران مافیای آمریکاست و پدرش هم برای او دست به آدمکشی می‌زند. از طرفی پسر آقای رونی در یکی از شبها بدون اجازه پدرش و دیگر سران مافیا کسی را می‌کشد و پدرش هم به همین دلیل او را در جمع مافیا تحقیر می‌کند. او هم از آنجا که فهمیده مایکل صحنه جنایت را مخفیانه تماشا کرده عصبانیت و حسادت خود نسبت به پدر مایکل را در هم می‌آمی‌زد وباز هم بدون اجازه پدرش قصد کشتن مایکل و پدرش را می‌کند اما اشتباهاً مادر و برادر کوچک مایکل را می‌کشد و مایکل و پدرش از مهلکه می‌گریزند.

جوایز

  • برنده اسکار بهترین فیلمبرداری برای کنراد هال
  • نامزد گلدن گلوب و اسکار بهترین بازیگر نقش دوم مرد برای پل نیومن
  • نامزد اسکار بهترین موسیقی – بهترین تدوین صدا – بهترین صدا گذاری و بهترین طراحی صحنه
کارگردان سم مندز
تهیه‌کننده سم مندز
دین زانوک
ریچارد دی زانوک
نویسنده دیوید سلف
بازیگران تام هنکس
پل نیومن
جود لا

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 10 =