سکانس جزیره در فیلم زندگی پی(Life of Pi,2012)

پای (عرفان خان) در اوج نا امیدی به جزیره ای بسیار سرسبز می رسد و با تغذیه از خزه ها و جلبک های موجود در جزیره از مرگ حتمی نجات می یابد. اما جزیره، یک مکان عادی نیست و درون جزیره مملو از موجوداتی به نام میرکت است . در شبها برخلاف تصور پای جزیره روی دیگری هم دارد. جزیره شب ها به موجودی آدمخوار بدل شده و آب آن حالتی اسیدی پیدا می کند. و این موضوع زمانی جدی تر می شود که پای دندان انسانی را درون گلی که شباهت زیادی به نیلوفر آبی دارد پیدا می کند.

زندگی پی یا زندگی پای (به انگلیسی: Life of Pi) فیلمی در سبک داستانی و ماجراجویی به کارگردانی انگ لی می‌باشد که به صورت سه‌بعدی فیلمبرداری شده‌است. این فیلم برگرفته از رمانی به همین نام نوشتهٔ یان مارتل، نویسندهٔ کانادایی است. داستان فیلم دربارهٔ زندگی پسری ۱۶ ساله به نام پی است که از یک سانحهٔ غرق‌شدن کشتی نجات می‌یابد و با یک ببر بنگال در اقیانوس آرام در یک قایق به‌سر می‌برد.

این فیلم نامزد یازده جایزه اسکار و سه جایزه گلدن گلوب از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شد.

در هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار انگ لی جایزه اسکار بهترین کارگردانی را برای این فیلم دریافت کرد. جوایز اسکار بهترین فیلم‌برداری و بهترین موسیقی متن اریژینال و بهترین جلوه‌های ویژه نیز به این فیلم تعلق گرفت.

خلاصهٔ داستان

خانواده‌ای به خاطر شرایط نامناسب مالی مجبور به فروش باغ وحش خود در هند خود می‌شوند. در پی این معامله، خانواده به همراه حیوانات باغ وحش، سوار یک کشتی به مقصد کانادا می‌شوند، اما در راه، کشتی غرق می‌شود و از این خانواده، تنها پسری زنده می‌ماند که روی قایقی به همراه یک ببر درنده خو گیر افتاده است.

کارگردان انگ لی
تهیه‌کننده انگ لی
گیل نتر
نویسنده دیوید مگی

برگرفته از رمانی به همین نام

نوشتهٔ یان مارتل

بازیگران سورج شارما
عرفان خان
تابو
عادیل حسین
ژرار دوپاردیو
موسیقی میخائل دانا
فیلم‌برداری کلادیو میراندا
تدوین تیم اسکویرز

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 10 =