سکانس خودکشی سرباز پایل در فیلم غلاف تمام فلزی(Full Metal Jacket,1987)

این سکانس فیلم غلاف تمام فلزی به خودکشی یکی از افراد جوخه تحت تعلیم استوار هارتمن است. پایل سربازی تنبل که افراد دیگر گردان به خاطر اشتباهات او تنبیه می‌شدند و گذر زمان او را از فردی معمولی به یک روانی تبدیل می‌کند طوری که در آخرین شب حضور در پایگاه، فرمانده خود را بعد از تمام تحقیر‌هایی که او را کرده بود با گلوله کشته و در انتها خودکشی می‌کند….

سکانس خودکشی سرباز پایل در فیلم غلاف تمام فلزی(Full Metal Jacket,1987)

فیلم غلاف تمام فلزی

فیلم غلاف تمام فلزی

اطلاعات فیلم غلاف تمام فلزی

(Full Metal Jacket,1987)

واحد جذب نیروی نیروی دریائی ایالات متحد، کارولینای جنوبی. گروهبان توپخانه، «هارتمن» (ارمی) گروهی داوطلب تازه کار را می‌پذیرد و برای آنان نام‌های جدید انتخاب می‌کند، مثلاً به یکی از آنان، «سرباز جوکر» (موداین) و دیگر «سرباز کابوی» (آرلیس هوارد) می‌گوید، و با خشونت و بددهنی به آنان می‌فهماند که باید هشت هفته آموزشی را به همین ترتیب سر کنند.

یکی از داوطلبان، سرباز چاقی به نام «لارنس» است که «هارتمن» او را «گومر پایل» صدا می‌کند. «سرباز جوکر» (موداین) می‌خواهد به او کمک کند، اما در مقابل خشم و نفرت دیگر هم‌قطارانش نسبت به «پایل»، تسلیم می‌شود. تا اینکه یک شب همه گروه «پایل» را کتک می‌زنند. از این پس او مثل مرده‌های متحرک از دستورهای «هارتمن» اطاعت می‌کند و با اسلحه‌اش (که همه دستور دارند نامی دخترانه بر روی آن بگذارند) صحبت می‌کند.

عوامل دوبله : ژرژ پطرسی (ماتئو موداین/ سرجوخه جی.تی. “جوکر” دیویس) ، شهاب عسگری (ویلیام بالدوین/نرّه خره) ، شروین قطعه ای (وینسنت دی اونوفریو/سرباز لئونارد “گامر پایل” لارنس) ، محمود قنبری (آر.لی اِرمی/گروهبان هارتمن) ، ناصر نظامی (دوریان هروود/ایتبال) ، عباس نباتی (کوین میجر هوارد/عکّاس باشی) ، منوچهر والی زاده (آرلیس هوارد/سرجوخه کابوی) ، علی همّت مومیوند (اد اوروس/ستوان تاچداون) ، علیرضا باشکندی (جان تری/ستوان لوکارت) ، مازیار بازیاران (بروس بوآ/سرهنگ) ، شهروز ملک آرایی ، محمّد عبادی ، تورج نصر ، کیکاووس یاکیده ، امیر صمصامی ، رضا الماسی و … | مدیر دوبلاژ : بهرام زند


عوامل فیلم غلاف تمام فلزی

کارگردان استنلی کوبریک
تهیه‌کننده استنلی کوبریک
نویسنده استنلی کوبریک
مایکل هر
بازیگران متیو موداین
آدام بالدوین
وینسنت دن آفریو
آر لی امی
دوریان هاروود
آرلیس هاوارد
کوین ماجور هاوارد
اد اوراس
راوی جوکر
موسیقی ویویان کوبریک
فیلم‌برداری داگلاس میلسام
تدوین مارتین هانتر

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 16 =