سکانس درماندگی هیتلر دیکتاتور متکبر رایش سوم در فیلم سقوط

هیتلر(برونو گانتس) در این سکانس از فیلم سقوط ، که از تنگتر شدن محاصره برلین عصبانی شده، مقصر شکست آلمان در جنگ را خیانت و کم کاری افسران خود می داند و می گوید که “باید قبلا همه آنها را اعدام می کردم”. او سپس می گوید تا آخرین لحظه در برلین می ماند و تسلیم نیروهای متفقین نخواهد شد و در پناهگاه خودکشی خواهد کرد. هدف او از این لجبازی و عدم ترک برلین در روزهای پایانی عمرش، نگرانی او در مورد وجهش در آینده آلمان است.

سکانس درماندگی هیتلر دیکتاتور متکبر رایش سوم در فیلم سقوط

فیلم سقوط

فیلم سقوط

اطلاعات فیلم سقوط

( Downfall ,2004)

در آخرین روزهای جنگ جهانی دوم در آوریل ۱۹۴۵، هنگامی که ارتش سرخ روسیه با قدرت به سمت برلین پیشروی میکند، هیتلر در پناهگاه زیرزمینی خود آخرین جلسات را با فرماندهان نظامی آلمان برگزار میکند. پیشوای آلمان با قامت خمیده و لرزش دست چپش که به علت پارکینسون است، همیشه دستورات خود را در عالب فرماندهی با کاریزمای همیشگی به دیگران دیکته می کند. او که همواره از پذیرش سرنوشت جنگ امتناع کرده، نیروهای خیالی ارتش خود را متکبرانه بر روی نقشه جابجا میکند و تا آخرین لحظات به ژنرالهای ارتش و حزب نازی دستورات فرامینی میدهد که اجرای آن غیر ممکن است.

الیور هرشبیگل کارگردان سقوط سعی کرده است تا با نمایش جزییات زندگی ۱۲ روز پایانی زندگی هیتلر، شخصیتی دو قطبی او را به نمایش بگذارد. رایش سوم در صحنه ای به کودکان بسیار علاقهمند بوده و به آنها محبت میکند ، اما در صحنه ای دیگر با اعطای مدال به نوجوانان آلمانی، از آنها برای نجات خودش سوء استفاده میکند. هیتلر در حالیکه به سگ خود علاقه دارد، اما کوچکترین ارزشی برای جان انسانهای دیگر حتی مردم خودش قائل نیست و چنان خود شیفته و متکبر است که مردم بی دفاع برلین را سپر انسانی خود قرار داده است. او در حال که به زنان احترام بسیار میگذارد اما به خاطر نسل کشی و کشتار یهودیان به خود میبالد.


عوامل فیلم سقوط

کارگردان الیور هیرشبیگل
تهیه‌کننده برند آیشینگر
نویسنده برند آیشینگر
بازیگران برونو گانتس
الکساندرا ماریا لارا
یولیانه کولر
کورینا هارفوش
کریستیان برکل
توماس کرتشمن
موسیقی اشتفان زاخاریاس
فیلم‌بردار راینر کلاوسمان
تدوین‌گر هانس فونک

سکانس‌های مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =