سکانس سفر با قطار رضا مارمولک فیلم مارمولک کمال تبریزی محصول ۱۳۸۲

هنرمندان در این سکانس

در این سکانس رضا مارمولک (پرویز پرستویی) پس از تغییر لباس خود به لباس روحانیت، با قطار راهی شهری مرزی برای فرار می شود. همسفران وی در قطار افرادی از همان شهری هستند که او قرار است در آنجا ساکن شود ولی هنوز نمی داند. اتفاقها و دیالوگهای بسیار جذاب و کمدی در این سکانس میان آنها برقرار می شود و صحنه های بسیار مفرحی را رقم می زند.

سکانس سفر با قطار رضا مارمولک فیلم مارمولک کمال تبریزی محصول ۱۳۸۲

فیلم مارمولک

فیلم مارمولک

اطلاعات فیلم مارمولک

(The Lizard,2004)

رضا مثقالی معروف به رضا مارمولک دزد سابقه‌داری است که بارها دستگیر و زندانی شده، اما در آخرین دستگیری، اتهام او سرقت مسلحانه است. رضا را به زندانی تحویل می‌دهند که رئیس آن (آقای مجاور، احتمالاً برگرفته از نام و شخصیت ژاور در داستان بینوایان) مردی بسیار سختگیر و انعطاف‌ناپذیر است. شخصیت وی را می‌توان با «آقای نورمن» که در فیلم رستگاری در شاوشنک رئیس زندان بود نیز مقایسه کرد.

او عقیده دارد باید آنقدر نسبت به مجرمان – با روش‌هایی خاص – سخت گیری کند که حتی فکر اعمال خلاف به مغزشان نرسد؛ و معتقد است زندانیان را به زور هم که شده باید وادار به درستکاری کرد تا به بهشت بروند. رضا در حادثه‌ای مجروح می‌شود و به بیمارستان خارج از زندان منتقل می‌شود. در آنجا لباس یک روحانی بیمار را می‌رباید و در لباس روحانیت موفق به فرار از بیمارستان می‌شود.


عوامل فیلم مارمولک

کارگردان کمال تبریزی
تهیه‌کننده منوچهر محمدی
نویسنده پیمان قاسم‌خانی
بازیگران پرویز پرستویی
بهرام ابراهیمی
شاهرخ فروتنیان
رضا سعیدی
نقی سیف‌جمالی
فریده سپاه منصور
مهران رجبی
سهیلا رضوی
رعنا آزادی ور
مهرداد ضیایی
مائده طهماسبی
علی عابدینی
سیروس همتی
حسین سلیمانی
حسین عابدینی
موسیقی محمدرضا علیقلی
فیلم‌برداری حمید خضوعی ابیانه
تدوین حسین زندباف

سکانس‌های مشابه

لیست پخش سکانس‌های این فیلم