سکانس فیلم فرار بزرگ:فرار نافرجام استیو مک کوئین

هنرمندان در این سکانس

در این سکانس فیلم فرار بزرگ استیو مک کوئین با موتورسیکلت سعی دارد تا از زندان فرار کند. نیروهای نازی در تعقیب او هستند و این تعقیب و گزیر در نهایت به فرار نافرجام او می‌انجامد. نکته قابل توجه این سکانس موتورسواری خود استیو مک‌کوئین است که به درخواست او تمامی این صحنه ها توسط خود او انجام شده است.

سکانس فیلم فرار بزرگ:فرار نافرجام استیو مک کوئین

فیلم فرار بزرگ

فیلم فرار بزرگ

اطلاعات فیلم فرار بزرگ

(The Great Escape,1963)

هفتاد و شش زندانی انگلیسی در کشور آلمان نقشه برای فرار می‌کنند و تونل زیرزمینی می‌کنند، اکثر آنها دستگیر می‌شوند و عده کمی هم فرار می‌کنند.

استیو مک کوئین علاوه بر اینکه تمام سکانس های موتور سواری اش را در این فیلم خودش انجام داده بود، در صحنه ایی که سربازان آلمانی با موتور در تعقیب او بوده اند ، به جای یکی از سربازان آلمانی هم موتورسواری کرده بود! البته این صحنه ها به خوبی تدوین شدند تا مشکلی برای کار بوجود نیاید.

تعدادی از بازیگران این فیلم در در خلال جنگ جهانی دوم واقعاً مدتی را در اردوگاه اسیران سپری کرده بودند. به عنوان مثال،  دونالد پلیسنس در اردوگاه آلمانی ها ، هنس مسمر در اردوگاه شوروی و تیل کیو و هانس ریزر هم در آمریکا گرفتار زندان بوده اند!

«فیلم فرار بزرگ » براساس یک داستان واقعی ساخته شده اما چیزی به عنوان موتورسواری در آن وجود نداشت و این سکانس ها به پیشنهاد استیو مک کوئین در فیلم قرار داده شده است.

گردنبد طلایی که استیو مک کوئین در تمام مدت زمان فیلم بر گردن دارد، هدیه ایی از طرف همسرش بود. گفته می شود که استیو مک کوئین تنها به دلیل وجود سکانس های موتورسواری حاضر شد در این فیلم بازی کند! جمع آوری: دُرسا کیانفر


عوامل فیلم فرار بزرگ

کارگردان جان استرجز
تهیه‌کننده جان استرجز
نویسنده کتاب:
پل بریکهیل
فیلمنامه:
جیمز کلیول
و. ر. برنت
بازیگران استیو مک‌کوئین
جیمز گارنر
ریچارد اتنبرا
جیمز دونالد
چارلز برانسون
دونالد پلیسنس
جیمز کابرن
دیوید مک‌کالوم
جود تیلور
موسیقی متن المر برنستاین
فیلم‌برداری دانیل ال. فپ
والتر ریمل
تدوین فریس وبستر

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =