سکانس فیلم مرد سوم ، ملاقات هالی با هری (اورسن ولز) بعد از سال‌ها

هالی که از زنده بودن هری اطمینان یافته در این سکانس فیلم مرد سوم به سراغ کورتز میرود و از او میخواهد تا هری (اورسن ولز) را ملاقات کند. هالی که بعد از سالها هری را ملاقات کرده سعی میکند تا او را متقاعد کند تا خودش را به پلیس معرفی کند اما هری دوستش را به مرگ تهدید می کند.

سکانس فیلم مرد سوم ، ملاقات هالی با هری (اورسن ولز) بعد از سال‌ها

فیلم مرد سوم

فیلم مرد‌سوم

اطلاعات فیلم مرد‌سوم

(The Third Man,1949)

کمی پس از پایان جنگ جهانی دوم، هالی مارتینز (جوزف کاتن) که نویسنده رمان‌های عامه پسند وسترن در آمریکاست برای دیدار دوست دوران کودکی اش هری لایم (اورسن ولز) به وین می‌آید اما متوجه می‌شود همان روز هری طی یک تصادف رانندگی کشته شده‌است؛ در مراسم خاکسپاری لایم، مارتینز با دو افسر انگلیسی به نام‌های گروهبان پین و سرگرد کالووی که پیگیر پرونده فعالیت‌های مشکوک لایم هستند ملاقات می‌کند. پین از علاقه‌مندان داستان‌های مارتینز است.

بعد از ملاقات با آنا (آلیدا والی)- دوست‌دختر لایم- و برخی دوستان دیگر لایم، مارتینز به این حادثه رانندگی مشکوک می‌شود. سرایدار خانه لایم به مارتینز می‌گوید، او بلافاصله پس از تصادف در گذشت و بر خلاف گزارش دوستان لایم، سه نفر و نه دو نفر جنازه او را با خود بردند. سرایدار کمی بعد از دادن این اطلاعات به قتل می‌رسد.


عوامل فیلم مرد سوم

کارگردان کارول رید
نویسنده گراهام گرین
بازیگران جوزف کاتن
آلیدا والی
اورسن ولز
ویلفرید هاید-وایت
کارل اشتپانک
موسیقی آنتون کاراس
فیلم‌بردار رابرت کراسکر
تدوین اسوالد هافنریختر

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =