سکانس فیلم هری پاتر و سنگ جادو ، بدست آوردن سنگ جادو توسط هری

هری (دنیل ردکلیف) در این سکانس از فیلم هری پاتر و سنگ جادو ، و دوستانش که برای پیدا کردن سنگ جادو به زیرزمین مدرسه رفته اند، به سالنی میرسند که یک صفحه شطرنج واقعی مخصوص است. آنها برای عبور از این سالن مجبورند تا با حریف خود بازی کرده و شاه او را کیش و مات کنند. هری با کمک رون (روپرت گرینت) و هرمیون (اما واتسون) حریف را مات میکند و وارد یک سالن دیگر شده و در آنجا با پروفسور کوییرینس کوییرل مواجه میشود.

هری که قبلا تصور میکرد توسط اسنیپ مود تهدید است، در می بابد که کوییرینس مسبب خرابکاری ها مدرسه هاگوارتز است تا بتواند سنگ جادو را برای اربابش ولدمورت که در بدن کوییرینس تجلی یافته ببرد. کوییرینس به هری حمله میکند تا سنگ را به دست آورد اما توسط هری که با دست زدن به سنگ جادو دارای یک قدرت ناشناخته شده، از بین میرود.

سکانس فیلم هری پاتر و سنگ جادو ، بدست آوردن سنگ جادو توسط هری

فیلم هری پاتر و سنگ جادو

فیلم هـری پاتر و سنگ جادو

اطلاعات فیلم هری پاتر و سنگـ جادو

(Harry Potter and the Philosopher’s Stone, 2001)

مخاطبان IMDb (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌) برای هری پاتر و سنگ جادو، امتیاز ۷.۶ از ۱۰ را در نظر گرفته اند، این در حالی است که منتقدان راتن تومیتوز (Rotten Tomatoes) امتیاز ۸۱ درصد را بری این اثر در مد نظر خود قرار داده اند. ۹۳ درصد از کابران گوگل به فیلم هری پاتر و سنگ جادو رای مثبت و لایک داده اند و همچنین امتیاز این فیلم در متاکریتیک (Metacritic) بر اساس ۶۳ نقد و بررسی در نظرگرفته شده برای آن ۶۴ درصد است.

این فیلم با هزینه تولید ۲۵۰ میلیون دلاری توانست تا فروش گیشه شگفت انگیز بیش از یک میلیارد دلاری را تجربه کند و عنوان پرفروشترین فیلم (Box Office) سال ۲۰۰۱ را به خود اختصاص دهد.


عوامل فیلم هری پاتر و سنگ جادو

کارگردان کریس کلمبوس
تهیه‌کننده دیوید هیمن
فیلمنامه‌نویس استیو کلاوز
بر پایه هری پاتر و سنگ جادو
اثر جی. کی. رولینگ
بازیگران دنیل ردکلیف
روپرت گرینت
اما واتسون
ریچارد هریس
آلن ریکمن
مگی اسمیت
تام فلتون
ایان هارت
موسیقی جان ویلیامز
فیلم‌بردار جان سیل
تدوین‌گر ریچارد فرانسیس-بروس

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 11 =