سکانس فیلم وی مثل وندتا ، انتقام از دکتر سورید توسط وی

در این سکانس فیلم وی مثل وندتا ، وی برای انتقام گرفتن سراغ دکتر سورید میرود، سورید که منتظر وی بودی و چندین سال است دچار عذاب وجدان شده، با دیدن وی شکرگذاری میکند و سرانجام توسط تزریق یک سرنگ سمی کشته میشود

سکانس فیلم وی مثل وندتا ، انتقام از دکتر سورید توسط وی

فیلم وی مثل وندتا

فیلم وی مـثل وندتا

اطلاعات فیلم وی مثل وندتا

(V for Vendetta,2005)

داستان فیلم در سال ۲۰۲۷ و در خلال دومین جنگ داخلی آمریکا رخ می‌دهد، جهان در جنگ و آشوب قرار دارد، بیماری به نام «ویروس سنت ماری» در سراسر اروپا پخش شده. در این هنگام پادشاه بریتانیا به عنوان یک نوردیک گرا و دولت پلیس به عنوان یک نئوفاشیسم توسط حزب نورسفایر به سرپرستی آدام ساتلر اداره می‌شوند. مخالفان سیاسی، مهاجران، یهودیان، مسلمانان، کافران و بسیاری از افراد در اردوگاه‌های کار اجباری زندانی و اعدام می‌شوند. طبقات اجتماعی فاقد عدالت بوده و ایرلندی‌ها از طبقه اجتماعی پایین‌تری نسبت به نژاد نوردیک و بریتانیایی‌ها برخوردار هستند.

این فیلم بر اساس داستان کمیک دی‌سی/ورتیگو به همین نام و توسط آلن مور و دیوید لوید ساخته شده. هوگو ویوینگ نقش وی که یک جنگجوی آنارشیسم است را بازی می‌کند، وی تلاش می‌کند تا از طریق اقدامات تروریستی انقلاب کرده و حکومت را سرنگون کند. همچنین ناتالی پورتمن نقش ایوی را بازی می‌کند. ایوی زن جوان طبقه کارگر است که در مأموریت‌های وی با او همراه می‌شود. استیون ری نیز نقش کاراگاه پلیسی را بازی می‌کند که در پی دستگیری و توقف فعالیت‌های وی است.


عوامل فیلم وی مثل وندتا

کارگردان جیمز مک‌تیگو
تهیه‌کننده جوئل سیلور
گرنت هیل
واچوفسکی‌ها
نویسنده برادران واچوفسکی
بر اساس وی مثل وندتا
اثر دیوید لوید
بازیگران ناتالی پورتمن
هوگو ویوینگ
استیون ری
جان هرت
بن مایلز
موسیقی داریو ماریانلی
فیلم‌برداری ایدرین بیدل
تدوین مارتین والش

سکانس‌های مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =