سکانس فیلم گاو خشمگین: تکرار مونولوگ مارلون براندو توسط رابرت دنیرو

هنرمندان در این سکانس

در این سکانس فیلم گاو خشمگین رابرت دنیرو در آیینه با خود صحبت میکند دیالوگ هایی از فیلم در بارانداز مارلون براندو را تکرار میکند و در انتها خود را برای رفتن آماده میکند. صحبت او به عنوان یکی از دیالوگ های ماندگار تاریخ سینما محسوب میشود

سکانس فیلم گاو خشمگین: تکرار مونولوگ مارلون براندو توسط رابرت دنیرو

فیلم گاو خشمگین

فیلم گاو خشمگین

اطلاعات فیلم گاو خشمگین

(Raging Bull,1980)

ین فیلم را چهارمین فیلم برتر و همچنین برترین فیلم ورزشی تاریخ سینما می دانند. رابرت دنیرو سفارش ساخت این فیلم را به مارتین اسکورسیزی داد که در آن زمان به دلیل عدم موفقیت فیلم قبلی‌اش نیویورک، نیویورک مأیوس بود.

دنیرو برای بازی بهتر در نقش لاموتا چند جلسه با او تمرین مشت‌زنی کرد و برای بهتر نشان دادن وضعیت بدنی لاموتا پس از دوران افول و قرار گرفتن در نقش، وزن خود را حدود ۳۰ کیلوگرم زیاد کرد.

این فیلم به نظر بیشتر صاحب نظران بهترین فیلم مارتین اسکورسیزی و یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما محسوب می‌شود و تا کنون در رتبه ۱۲۳ سایتimdb قرار دارد.

راجر ایبرت منتقد معروف از این فیلم بسیار تعریف و تمجید کرد و این فیلم را یکی از ۱۰ فیلم برتر عمر خود خواند و فرانسیس فورد کاپولا نیز این فیلم را یکی از ۱۰ فیلم برتر عمر خود خواند.

بازی رابرت دنیرو در نقش جیک لاموتا با تحسین منتقدین همراه شد و برای او اسکار و گلدن گلوب و جایزه حلقه منتقدان نیویورک و انجمن منتقدان و هچنین نامزدی بفتا را بدست آورد.


عوامل فیلم گاو خشمگین

کارگردان مارتین اسکورسیزی
تهیه‌کننده رابرت چارتوف
ایروین وینکلر
نویسنده پل شریدر
ماردیک مارتین
بازیگران رابرت دنیرو
کتی موریارتی
جو پشی
فرانک وینسنت
نیکولاس کولاسانتو
فیلم‌برداری مایکل چاپمن
تدوین تلما شونمیکر

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 5 =