سکانس قتل افسر پلیس و دو شاهد بیگناه در فیلم فارگو (Fargo, 1996)

کارل (استیو بوشمی) در این سکانس از فیلم فارگو ، و گایر (پیتر استرمر) که جین را ربوده و در حال بردن او به مخفیگاهشان هستند، توسط یک افسر گشت جاده ای مینه سوتا به دلیل ناخوانا بودن پلاک خودروشان متوقف میشوند. کارل تلاش میکند تا با دادن رشوه از این مخمصه رهایی یابند اما هنگامی که دادن رشوه به افسر نتیجه نمیدهد، گایر به سر افسر شلیک کرده و او را به قتل میرساند. در این هنگام زن و مردی با اتومبیل از کنار آن‌ها رد میشوند، کارل را در حال جابه جایی جسد افسر مشاهده میکنند که این بهانه باعث میشود تا گایر آنها را تعقیب کرده وآنها نیز را به قتل برساند.

سکانس قتل افسر پلیس و دو شاهد بیگناه در فیلم فارگو (Fargo, 1996)

فیلم فارگو

فیلم فارگو

اطلاعات فیلم فارگو

(Fargo ,1996)

فیلمنامه فارگو از یک ماجرای واقعی اقتباس شده است و جوئل و ایتن کوئن با استناد به این مساله توانسته اند تا درجه تاثیر گذاری داستان و جذابیت آن را برای بینندگان خود افزایش دهند.
خلاصه داستان این است که مردی به نام جری با بازی ویلیام اچ میسی که یک فروشندهٔ اتومبیل در مینیاپولیس است دچار مشکلات مالی و بدهی بانکی است. او با انگیزه به دست آوردن پول از پدرزن پولدارش که با ایده سرمایه گذاری او به عنوان شریک موافقت نکرده ، دو نفر به نام های کارل و گائر را اجیر میکند تا همسرش (جین) را در ازای یک اتومبیل جدید و نصف ۸۰ هزار دلار پول اخاذی،به گروگان بگیرند. اما شرایط آنطور که باید طبق برنامه و شرایط با گروگان گیرها پیش نمی رود وچند قتل اتفاق می افتد. مارج (فرانسس مک دورمند) پلیسی است که علیرغم باردار بودن، مسئول رسیدگی به این پرونده و قتلهای مربوط به آن است به واقعیت دست یافته و در آخر داستان جری دستگیر می شود.


عوامل فیلم فارگو

کارگردان جوئل کوئن
تهیه‌کننده ایتن کوئن
نویسنده جوئل و ایتن کوئن
بازیگران فرانسیس مک‌دورمند
ویلیام اچ میسی
استیو بوشمی
استیو پارک
موسیقی کارتر برول
فیلم‌بردار راجر دیکینس
تدوین‌گر جوئل و ایتن کوئن

سکانس‌های مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − چهار =