ملاقات جوکر با هاروی دنت در بیمارستان در سکانس فیلم شوالیه تاریکی

هنرمندان در این سکانس

بتمن که برای نجات ریچل داوس رفته و در این بین هاروی دنت نیمی از صورت خود را از دست داده است و در بیمارستان از او مراقبت می‌شود. در این سکانس فیلم شوالیه تاریکی جوکر در لباس یک پرستار به بیمارستان رفته و به هاروی می‌گوید که با او نامزدش مشکل شخصی نداشته است. این سکانس ناب پر است از دیالوگ های ماندگار و مثال زدنی. پس از این دیالوگ ها جوکر با خونسردی بیمارستان را به طور کانل منفجر می کند…

مقالات جوکر با هاروی دنت در بیمارستان در سکانس فیلم شوالیه تاریکی

فیلم شوالیه تاریکی
فیلم شوالیه تاریکی

فیلم شوالیه تاریکی
The Dark Knight,2008

در گاتهام سیتی، یک سال پس از ناپدید شدن دکتر جاناتان کرین معروف به مترسک، امنیت توسط بتمن دوباره به گاتهام بازگردانده شده. در یک روز در گاتهام تبهکاری به نام جوکر به همراه هم‌دستانش به بانکی دستبرد می‌زنند. به دستور جوکر، هم‌دستانش یک به یک یکدیگر را می‌کشند و آخرین نفر را نیز خود جوکر می‌کشد و با پول‌ها تنهایی فرار می‌کند.

این فیلم بر اساس داستان‌های شخصیت بتمن در کمیک‌بوک‌های شرکت دی‌سی کامیکس و دومین فیلم بتمن به کارگردانی نولان می‌باشد. کریستین بیل در نقش بروس وین/بتمن، مایکل کین در نقش آلفرد پنی‌ورث، گری الدمن در نقش جیمز گوردون و مورگان فریمن در نقش لوشیوس فاکس، همگی نقش‌های خود در فیلم قبلی را ایفا کرده‌اند. همچنین آرون اکهارت در نقش هاروی دنت، مگی جیلنهال در نقش ریچل داوس و هیت لجر در نقش جوکر در این فیلم ظاهر شده‌اند.

عوامل فیلم شوالیه تاریکی

کارگردان کریستوفر نولان
تهیه‌کننده
اما توماس
چارلز روون
کریستوفر نولان
نویسنده
کریستوفر نولان
دیوید اس. گویر
فیلمنامه‌نویس

جاناتان نولان
کریستوفر نولان

بر اساس دی‌سی کامیکس
بازیگران
کریستین بیل
مایکل کین
هیث لجر
گری الدمن
آرون اکهارت
مگی جیلنهال
مورگان فریمن
چارلز ون
موسیقی
فیلم‌برداری والی فیستر
تدوین لی اسمیت

سکانس‌های مشابه

لیست پخش سکانس‌های این فیلم

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =