سکانس هری پاتر و یادگاران مرگ ، فرار هری پاتر به کمک دابی از زندان لوسیوس

در این سکانس هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت اول، هری پاتر(دنیل ردکلیف) و دوستانش هرمیون (اما واتسون) و رون (روپرت گرینت) توسط افراد لوسیوس مالفوی دستگیر و زندانی می شوند و هرمیون توسط یکی از جادوگران لوسیوس مورد شکنجه قرار میگیرد. در این هنگام دابی به هری و رون کمک کرده و آنها را از زندان نجات میدهد ولی خودش کشته میشود.

سکانس هری پاتر و یادگاران مرگ ، فرار هری پاتر به کمک دابی از زندان لوسیوس

فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت اول

فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ–قسمت اول

اطلاعات فیلم هری پاتر و یادگـاران مرگ–قسمت اول

(Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1, 2010)

درباره فیلم: لرد ولدمورت که قوی‌تر شده و قدرتش در حال بیشتر شدن است، وزارت سحر و جادو و هاگوارتز را تحت کنترل خود میگیرد. هری، رون و هرمیون تصمیم میگیرند دامبلدور را از بین برده و بقیه جان‌ پیچ‌ ها را پیدا کنند تا ولدمورت را شکست دهند. در جریان جستجو برای جان پیچ‌ ها این سه نفر متوجه می‌شوند افسانه یادگاران مرگ حقیقت دارد و ولدمورت به دنبال یک چوب دستی فرا جادویی است. در پایان این قسمت، دابی جن برای نجات هری پاتر جان خود را از دست دلده و ولدمورت ابر چوبدستی را در آرامگاه آلبوس دامبلدور به دست می آورد.
هری پاتر و یادگاران مرگ خداحافظی طولانی با موفق ترین و پربیننده ترین سری فیلم های دهه اخیرهنر هفتم است که مورد استقبال جهانی قرار گرفته است. این فیلم از سری فیلم های هری پاتر، برای شخصی که اولین بار این فیلم از مجموعه هری پاتر ها را می بیند بسیار پیچیده وگمراه کننده است است زیرا بیننده ای با کثرت متفاوتی از شخصیت های قدیم و جدید داستانهای هری پاتر روبرو می شود و این یعنی بیننده بیننده باید با نقش تمامی کاراکترهای قبلی هری پاتر آشنایی داشته باشد تا داستان فیلم را به خوبی حس کند. بازی هنرمندان فیلم از شروع داستان تا انتهای آن یک دست مورد قبول است که علت آن را میتوان در حضور ستارگان نامدار سینمای بریتانیا و هماهنگی و تجربه همکاری قبلی آنها در قسمت های پیشین این فیلم دانست . قسمت اول هری پاتر و یادگاران مرگ را می توان به سه قسمت تفکیکی کرد، یک سوم ابتدایی فیلم بسیار روان و سرگرم کننده است، اما یک سوم میانی بسیار کشدار، شلوغ و خسته کننده میشود و یک سوم پایانی نیز مقدمه ای برای قسمت دوم این فیلم است.


عوامل فیلم هری پاتـر و یادگاران مرگ-قسمت اول

کارگردان دیوید یتس
تهیه‌کننده دیوید هیمن
دیوید بارون
جی.کی. رولینگ
نویسنده استیو کلاوز
بر پایه هری پـاتر و یادگاران مرگ
اثر جی.کی. رولینگ
بازیگران دنیل ردکلیف
روپرت گرینت
اما واتسون
هلنا بونهام کارتر
رالف فاینس
آلن ریکمن
مایکل گمبون
هیزل داگلاس
ساموئل روکین
موسیقی الکساندر دسپلا
پس زمینه:
جان ویلیامز
فیلم‌بردار ادواردو سرا
تدوین‌گر مارک دی

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =