سکانس پاکسازی هواپیما از سلاح های غیر قانونی در فیلم ارباب جنگ (Lord of War,2005)

در این سکانس از فیلم ارباب جنگ، یوری (نیکولاس کیج)  به علت فرود اضطراری هواپیمای حامل سلاح های قاچاق و ترس از دستگیری توسط پلیس بین المللی مجبور میشود تا تمام محموله سلاح های داخل هواپیما را بین مردم تقسیم کند تا مدرک جرمی از خود به جا نگذارد

 

ارباب جنگ (به انگلیسی: Lord of War) فیلمی در سبک جنایات و جرائم و جنگی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی اندرو نیکول و با بازی همکار تهیه کننده نیکلاس کیج و بازی ایتن هاک است که در سال ۲۰۰۵ ساخته، در ۱۶ سپتامبر ۲۰۰۵ منتشر شده، در ۱۷ ژانویه ۲۰۰۶ در قالب دی‌وی‌دی و در ۲۷ ژوئیه ۲۰۰۶ در قالب بلو-ری به بازار عرضه شد. کیج در نقش یک دلال اسلحه بازی می‌کند که به دلال‌های زیادی شباهت دارد از جمله یک دلال اسلحه دوران دولت‌های پس از فروپاشی شوروی به نام ویکتور بَوت.

خلاصه

یوری اورلاو (یا اورلوف به روسی) در دوران کودکی به همراه خانواده‌اش به بهانهٔ ساختگی یهودی بودن از اتحاد جماهیر شوروی به ایالات متحده آمریکا فرار می‌کند. او دلزده از زندگی ساده خانواده خویش و برای ثروتمند شدن وارد تجارت و قاچاق اسلحه و ابزارآلات جنگی می‌شود. او در این راه ایده‌های خاصی را به کار می‌برد که تا آن زمان در این زمینه به چشم نخورده بود. یوری با استفاده از ذکاوت خویش به یک باره به یک دلال بین‌المللی اسلحه تبدیل می‌شود. جنگ‌های خاورمیانه، آفریقا، جنوب شرقی آسیا، افغانستان، درگیری‌های اسرائیل و مسلمانان، جبهه متحد انقلابی، رهبر لیبریا، لبنان، رشوه به مقاماتی چون کلنل الیور سوثرن آمریکایی، کامبوج و بویژه فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی او را در رسیدن به هدفش یاری می‌کنند.

کارگردان اندرو نیکول
تهیه‌کننده تهیه شده توسط:

تهیه کنندگان:

مدیران اجرایی تولید:

  • فبریس جیانفرمی
  • بردلی کرمپ
  • گری همیلتون
  • کریستوفر ابرتس
  • اندریاس شمید
  • مایکل مندلسون
  • جیمز دی سترن
نویسنده اندرو نیکول
بازیگران
راوی نیکلاس کیج
موسیقی آنتونیو پینتو
فیلم‌برداری امیر مکری
تدوین زک استینبرگ

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =