سکانس فیلم چ ، گفتگوی تیمسار فلاحی و اصغر وصالی (بابک حمیدیان)

هنرمندان در این سکانس

این سکانس فیلم چ به گفتگوی یمسار فلاحی(سعید راد) و اصغر وصالی(بابک حمیدیان) می‌گذرد. بحث‌هایی در مورد اتفاقاتی که بعد از انقلاب رخ داده و ارتشیان اعدام شده اند. تیمسار فلاحی از اینکه همرزمان او اعدام شده اند اعتراض داردو اصغر به او می گیود این ماهیت انقلاب و است و کاری نمیشه کرد

سکانس گفتگوی تیمسار فلاحی و اصغر وصالی (بابک حمیدیان) فیلم چ

فیلم چ

فیلم چ

اطلاعات فیلم چ

(Che,۱۳۹۲)

در اواخر مرداد سال ۱۳۵۸، مصطفی چمران (فریبرز عرب‌نیا) از طرف دولت موقت مأموریت پیدا می‌کند به پاوه برود و درگیری داخلی به‌وجودآمده در آنجا را خاتمه دهد. سه رأس درگیری موردنظر را مردم پاوه، پیشمرگه‌های حزب دموکرات و رزمندگان پاسدار تشکیل می‌دهند. چمران با تکیه بر نگاه عرفانی و بینش صلح‌جویانه‌اش، هم باید در برابر جسارت و میل به عدالت‌طلبی اصغر وصالی (بابک حمیدیان) به عنوان فرمانده پاسداران مستقر در پاوه مقاومت کند و هم عنایتی (مهدی سلطانی) به عنوان رئیس کردهای شورشی را قانع کند که دست از درگیری بردارد.

وصالی که جوانی پرشور است و روحیه‌ای انقلابی دارد صلح‌طلبی و میل چمران به جلوگیری از برخوردها و ملایمت او را به انفعال تعبیر می‌کند و مدام با او کشمکش دارد. تیمسار فلاحی (سعید راد) فرمانده نیروی زمینی ارتش هم در این میان نماینده نگرش دیگری به جنگ است و سعی می‌کند اوضاع را طبق تشخیص خود مدیریت کند.


عوامل فیلم چ

کارگردان ابراهيم حاتمى كيا
تهیه‌کننده بنیاد سینمایی فارابی
ابراهيم حاتمى كيا
نویسنده ابراهیم حاتمی‌کیا
بازیگران فریبرز عرب‌نیا
مریلا زارعی
بابک حمیدیان
مهدی سلطانی
امیررضا دلاوری
سعید راد
پیام لاریان
فیلم‌برداری حسین جعفریان
پیمان شادمان‌فر
تدوین مهدی حسینی‌وند

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − دو =