سکانس گفتگوی سام با مادر فوت شده هنری در فیلم بمان (Stay)

دکتر سام فاستر (ایوان مک‌گرگور) در این سکانس از فیلم بمان ، به سراغ مادر هنری می رود تا اطلاعاتی از محل اختفای پسرش هنری (رایان گاسلینگ) از او بدست آورد. او که هنگام صحبت با مادر هنری متوجه شده این زن زخمی است، سعی می کند تا به این زن کمک کند اما سگ نگهبان خانه او حمله کرده و مصدومش می کند. هنگامی که سام به درمانگاه می رود تا دستش را معالجه کند، در هنگام گفتگو با کلانتر آن محله متوجه می شود که مادر هنری سالها پیش فوت کرده است!

سکانس گفتگوی سام با مادر فوت شده هنری در فیلم بمان (Stay)

فیلم بمان

فیلـم بمان

اطلاعات فیلم بمـان

( Stay ,2005)

سام فاستر یک دكتر روانشناس است که قصد دارد تا از خودكشي بیمار خود هنري لتام که دچار پارانویا شده و تصمیم دارد تا در شب تولد بيست و يك سالگيش، جلوگیری کند. رفتارهای هنري که بعد از یک تصادف دچار نوعی عذاب وجدان زنده ماندن از آن حادثه شده، باعث شده تا مرز ميان واقعيت و توهم را در ذهن سام بهم بريزد. همین موضوع باعث شده تا سام تلاش بسیاری را برای شناخت مشکل دهنی هنری و درمان او به کار ببرد.

بمان به کارگردانی مارک فورستر را باید حکایت جهانی مملو از عدم قطعیت ها دانست. عدم قطعیتی که برای توصیفش نیاز به راهکاری نوینی است که توصیفی فرا تر از علوم انسانی روزمره را می طلبد. این کارگردان توانسته است تا دنیای سوررئال ذهن هنری را بسیار خوب به تصویر کشیده و مرزهای واقعیت و توهم را در این داستان را در هم بیامیزد. این فیلم که ژانری دلهره‌آور و معمایی دارد را میتوان داستان سرگشتگی روح آدمی دانست که در قفس تن این جهان خاکی محبوس مانده است و تمایل به تجربه دنیایی دیگر دارد، اما این تجربه علیرغم دارا بودن وسعت و حتی قدرت، تلخ و دردناک است.


عوامل فیلـم بمان

کارگردان مارک فارستر
نویسنده دیوید بنیوف
بازیگران ایوان مک‌گرگور
نائومی واتس
رایان گاسلینگ
باب هاسکینز
فیلم‌بردار روبرتو شیفر
تدوین‌گر مت چیس

سکانس‌های مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یک =