سکانس نجات الیسون و آنجلا از چنگ نیروهای ژاپنی در فیلم خدا می‌داند، آقای الیسون

هنگامی که الیسون (رابرت میچام) و خواهر آنجلا (دبورا کار) در این سکانس از فیلم خدا می‌داند، آقای الیسون ، توسط نیروهای ژاپنی محاصره شده و در حال دستگیر شدن هستند، نیروهای آمریکایی با هواپیما به جزیره حمله کره و آنجا را بمباران میکنند و ژاپینیها به سنگرهایشان میروند. در این هنگام الیسون تصمیم میگیرد به هموطنانش کمک کند، او شب هنگام به سراغ توپهای ژاپنی رفته و آنها را از کار می اندارد.

سکانس نجات الیسون و آنجلا از چنگ نیروهای ژاپنی در فیلم خدا می‌داند ، آقای الیسون

فیلم خدا می‌داند، آقای الیسون

 

فیلم خدا می‌داند ، آقای الیسون

اطلاعات فیلم خدا می‌داند ، آقای الیسون

(Heaven Knows, Mr. Allison, 1957)

داستان فیلم ماجرای یک تفنگدار نیروی دریایی و یک راهبه است که هر دو در جزیره ای در اقیانوس آرام گرفتار شده اند و سعی میکنند تا به یکدیگر کمک کنند تا از این جزیره رهایی یابند. خدا می‌داند، آقای الیسون (Heaven Knows, Mr. Allison) به نویسندگی و کارگردانی جان هیوستون در سال ۱۹۵۷ و در ژانر اکشن و جنگی ساخته شده است. در این فیلم ۱۰۶ دقیقه ای، بازیگرانی دبورا کار و رابرت میچام ایفای نقش کرده اند. فیلمنامه این اثر سینمایی بر اساس کتابی به همین نامه نوشته چالز شاو در سال ۱۹۵۲، نوشته شده است. از افتخارات این فیلم میتوان به نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی برای جان لی ماهین و جان هیوستون، نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای دبورا کار و نامزد جایزه بفتای بهترین فیلم برای جان هیوستون اشاره کرد.
مخاطبان IMDb (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌) به این فیلم سینمایی امتیاز ۷.۴ از ۱۰ را در نظر گرفته اند و منتقدان راتن تومیتوز (Rotten Tomatoes) امتیاز ۸۰ درصد را بری این اثر مد نظر خود قرار داده اند. ۹۳ درصد از کابران گوگل به خدا می‌داند، آقای الیسون رای مثبت و لایک داده اند. این فیلم موفق شده تا هزینه تولید ۲.۹ میلیون دلاری، فروش گیشه ۴.۲ میلیون دلاری داشته باشد.


عوامل فیلم خدا می‌داند ، آقای الـیسون

کارگردان جان هیوستون
تهیه‌کننده بادی آدلر
نویسنده جان هیوستون
بازیگران دبورا کار
رابرت میچام
موسیقی ژرژ اوریک
فیلم‌بردار اوسوالد موریس
تدوین‌گر راسل لوید

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + شش =