فیلم در کمال خونسردی ، سکانس اعدام پری اسمیت (رابرت بلیک)

پری (رابرت بلیک) در این سکانس از فیلم در کمال خونسردی ، پس از گفتگو با کشیش زندان، از سلول خود به چوبه دار برد میشود و توسط مامور اعدام به دار آویخته میشود.
یکی از دیالوگهای برجسته در این سکانس، گفتگوی افسر پلیس است که در جواب دستیارش که با دیدن صحنه ی اعدام پری و دوستش ناراحت به نظر می رسد و می گوید: چه فایده ای دارد، جواب می دهد: چهار تا بیگناه و دو تا گناهکار کشته شدن، سه تا خانواده از هم پاشید، روزنامه ها فروششون بیشتر می شه، سیاستمدارا بیشتر سخنرانی می کنن، اداره ی پلیس بیشتر توبیخ می شه، قانونای بیشتری تصویب می شه، دلارهای بیشتری رد و بدل میشه، اما ماه دیگه و سال دیگه دوباره اتفاق مشابه دیگری دوباره می افته.

فیلم در کمال خونسردی ، سکانس اعدام پری اسمیت (رابرت بلیک)

فیلم در کمال خونسردی

فیلم در کـمال خونسردی

اطلاعات فیلم در کمال خونسردی

(In Cold Blood, 2000)

فیلم در کمال خونسردی (In Cold Blood) به کارگردانی و نویسندگی ریچارد بروکس در سال ۱۹۶۷ و در ژانر درام جنایی ساخته شده است. در این فیلم ۱۳۵ دقیقه ای، بازیگرانی مانند رابرت بلیک، اسکات ویلسون، پال استوارت و جان فورسایث ایفای نقش کرده اند. کتابخانه کنگره این فیلم را در سال ۲۰۰۸ برای حفاظت در فهرست ملی ثبت فیلم انتخاب کرد و بنیاد فیلم آمریکا نیز این اثر جنایی را در فهرست ۱۰ فیلم برتر فیلم بزرگ ژانر درام دادگاهی قرار داد.
مخاطبان IMDb (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌) به این فیلم سینمایی امتیاز ۷.۹ از ۱۰ را در نظر گرفته اند و همچنین منتقدان راتن تومیتوز (Rotten Tomatoes) امتیاز ۸۳ درصد را بری این اثر مد نظر خود قرار داده اند. ۸۲ درصد از کابران گوگل به فیلم در کمال خونسردی رای مثبت و لایک داده اند و این فیلم با هزینه تولید ۳.۵ میلیون دلاری، فروش گیشه ۱۳.۵ میلیون دلاری را تجربه کرده است.


عوامل فیلم در کمال خونسـردی

کارگردان ریچارد بروکس
تهیه‌کننده ریچارد بروکس
نویسنده ریچارد بروکس
بازیگران رابرت بلیک
اسکات ویلسون
پال استوارت
جان فورسایث
موسیقی کوئینسی جونز
فیلم‌بردار کنراد هال
تدوین‌گر پیتر زینر

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + نوزده =