فیلم زندگی پی تلاش ببر بنگال برای شکار پسرک بازمانده از کشتی غرق شده

پی (سورج شارما) که به همراه یک گوره خر که از حادثه غرق شدن کشتی نجات یافته است، شروع خالی کردن آبها از قایق نجات میکند، اما ناگهان یک کفتار گرسنه از زیر چادر بیرون آمده و به او حمله می کن، در حالی که پی در حال فرار از دست کفتار است.

یک گوریل به نام پرتقالی که او نیز از حادثه کشتی نجات یافته است و سوار بر خوشه های موز است به قایق وارد میشود. در ادامه این سکانس از فیلم زندگی پی، کفتار که بسیار گرسنه است ابتدا گور خر را کشته و سپس گوریل را از بین میبرد و سعی میکند تا به پی را هم شکار کند، اما ناگهان یک ببر بنگالی از داخل قایق به کفتار حمله کرده و او را می کشد و سعی می کند تا به پی هم حمله کند، ام پی خوش را به داخل دریا می اندازد تا به استفاده که شناوری که ساخته از چنگال ببر فرار کند.

فیلم زندگی پی تلاش ببر بنگال برای شکار پسرک بازمانده از کشتی غرق شده

زندگی پی

 

 فیلم زندگی پی

اطلاعات فیلم زندگی پی

(Life of Pi, 2012)

فیلم زندگی پی Life Of Pi)) به کارگردانی انگ لی و نویسندگی دیوید مگی برگرفته از رمانی به همین نام نوشتهٔ یان مارتل است، در سال ۲۰۱۲ و در ژانر درام و ماجراجویی ساخته شده است، در این فیلم ۱۲۷ دقیقه ای که داستان زندگی پسری ۱۶ ساله به نام پای را که از سانحه غرق ‌شدن یک کشتی نجات یافته و به همراه ببر بنگال در اقیانوس آرام در یک قایق به‌ سر می‌برد را به تصویر می کشد، بازیگرانی مانند سورج شارما، عرفان خان، تابو، عادیل حسین و ژرار دوپاردیو ایفای نقش کرده اند.

مخاطبان IMDb (بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌) برای این فیلم سینمایی امتیاز ۷.۹ از ۱۰ را در نظر گرفته اند و منتقدان راتن تومیتوز (Rotten Tomatoes) نیز امتیاز ۸۸ درصد را برای این اثر مد نظر خود قرار داده اند. ۹۲ درصد از کاربران گوگل به زندگی پی رای مثبت و لایک داده اند و امتیاز این فیلم در متاکریتیک (Metacritic) بر اساس ۴۴ نقد نوشته بر آن ۷۹ درصد است. این فیلم که در سه کشور آمریکا، تایوان و انگلستان فیلمبرداری شده است در ۲۱ نوامبر ۲۰۱۲ توسط کمپانی فاکس قرن بیستم در ایالات متحده توزیع گردیده است و توانسته تا با هزینه تولید ۱۲۰ میلیون دلاری، فروش گیشه ۶۱۰ میلیون دلاری داشته باشد.


عوامل فیلم زندگی پی

کارگردان انگ لی
تهیه‌کننده انگ لی
گیل نتر
نویسنده دیوید مگی
بر پایه زندگی پی
اثر
یان مارتل
بازیگران سورج شارما
عرفان خان
تابو
عادیل حسین
ژرار دوپاردیو
موسیقی میخائل دانا
فیلم‌بردار کلادیو میراندا
تدوین‌گر تیم اسکوایرز

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هجده =