فیلم سینمایی دلم می‌خواد ، سکانس ملاقات (کیانیان) با روانپزشک

هنرمندان در این سکانس

در این فیلم سینمایی دلم می‌خواد ، جزو بخش های ابتدایی این فیلم محسوب می‌شود. سکانسی که بهرام فرزانه (رضا کیانیان) برای مشکلی که برایش بوجود آمده و نمی‌تواند بنویسد به روانپزشک مراجعه می کند. در این سکانس صحبت های دیگر مراجعین هم آورده شده که هریک در جای خود جالب و با مزه است…

فیلم سینمایی دلم می‌خواد ، سکانس ملاقات با روانپزشک

فیلم سینمایی دلم می‌خواد
فیلم سینمایی دلم می‌خواد

اطلاعات فـیلم دلم می‌خواد ۱۳۹۳
(I Want to Dance,2014)

بهرام فرزانه نویسنده‌ای است که مدت‌هاست نمی‌تواند داستان بنویسد. ناگهان بر اثر یک تصادف اتومبیل، آهنگی در ذهنش تکرار می‌شود که او را به رقص می‌آورد. همین اتفاق شوق نوشتن را در او برمی‌انگیزد.

«دلم می‌خواد» داستان مرد نویسنده ای است که به خاطر از دست دادن دوستانش و از دست دادن توان نوشتن دچار افسردگی شده و بعد از یک تصادف عجیب حالا دائم در گوشش موسیقی قری می‌شنود و می‌رقصد و حالش خوب شده.
می‌توان حدس زد بهمن فرمان‌آرا چه در سرش داشته. پیام فیلم هم محترم است. فرمان‌آرا در هفتاد و پنج سالگی به جامعه‌اش نگاه می‌کند که از هر طرف غرق در مشکل و سیاهی است و با خودش زمزمه می‌کند چرا دل‌های این مردم خوش نیست. کوروساوا یک بار در توضیح کارنامه سینمایی‌اش گفته بود: همه این فیلم‌ها را ساختم تا بفهمم چرا انسان‌ها در کنار هم نمی‌توانند خوشبخت باشند. اما کوروساوا مردی جدی است که کارش را خیلی جدی می‌گیرد. این جدیت حلقه مفقوده «من دلم می‌خواد» است و چه کسی گفته کمدی‌ها احتیاجی به جدیت و اسکلت محکم فیلم‌نامه و جدیت در اجرا ندارند و باری به هرجهت هستند؟ایده ضربه خوردن به سر و تغییر رفتار از ایده‌های آشنای کمدی است. از «مرد عوضی» و «مجسمه» گرفته در سینمای ایران تا نمونه‌های متعدد در سینمای کلاسیک بارها با این ایده بازی شده است.(وبلاگ نماوا)

 

 

عوامل دلم می‌خواد

کارگردان بهمن فرمان‌آرا
تهیه‌کننده علی تقی‌پور
نویسنده امید سهرابی
بازیگران رضا کیانیان
محمدرضا گلزار
مهناز افشار
سعید افشاری
سحر دولتشاهی
رؤیا نونهالی
صابر ابر
بهناز جعفری
پردیس احمدیه
موسیقی کارن همایونفر
فیلم‌برداری داوود امیری
تدوین عباس گنجوی

سکانس‌های مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 10 =