فیلم سینمایی فیتزکارالدو ، سکانس جا به جایی کشتی از روی تپه

در حالی که بومیان در حال جابجایی کشتی از روی تپه هستند، در این سکانس از فیلم سینمایی فیتزکارالدو ، یک از آنها دچار حادثه شده و کشته میشود. این حادثه باعث میشود تا بقیه بومیان دست از کار بکشند، اما آشپز کشتی به برایان (کلاوس کینسکی) پیشنهاد میکند تا با استفاده از قدرت مووتور بخار خود کشتی آن را جا به جا کنند.

فیلم سینمایی فیتزکارالدو ، سکانس جا به جایی کشتی از روی تپه

فیلم فیتزکارالدو

فیلم فیتزکارالدو

اطلاعات فیلم فیتزکارالدو

(Fitzcarraldo‎ ,۱۹۸۲)

کارگردان فیلم فیتزکارالدو، هرتسوگ چهار سال از وقت خود را صرف ساخت این فیلم کرد و موفق به کسب جایزه بهترین کارگردانی جشنواره فیلم کن در سال ۱۹۸۲ برای این فیلم (Fitzcarraldo) گردید که مهم ترین دستاورد سینمایی او بوده است.
ورنر هرتسوگ کارگردان، فیلم نامه نویس، بازیگر، کارگردان اپرا و تهیه کننده آلمانی است که آثارش از سوی منتقدان هنری زیادی مورد ستایش قرار گرفته اند. هرتسوک به خاطر استفاده از بازیگران آماتور بومی در فیلم های مستندش شهرت پیدا کرده است. نخستین فیلم بلند این فیلمساز به نام نشانه های زندگی، جایزه معتبر خرس نقره ای جشنواره فیلم برلین را در سال ۱۹۶۸ برایش به ارمغان آورد. همچنین او در سال ۱۹۷۵ به خاطر فیلم معمای “کاسپار هاوزر” برنده جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره کن شده است. آخرین ساخته او به نام “پسرم، پسرم، چه کرده ای” در سال ۲۰۰۹ در شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم ونیز مورد توجه بسیاری قرار گرفت. هرتسوگ علاوه بر ساخت فیلم های مستند، کوتاه و بلند سینمایی، بیشتر از ۲۰ اثر کوتاه و مستند نیز برای تلویزیون ساخته است. او در طول فعالیت هنری خود، جوایز زیادی را از جشنواره های مختلف سینمایی به دست آورده است.


عوامل فیلم فیتزکارالدو

کارگردان ورنر هرتسوک
تهیه‌کننده ورنر هرتسوک
لوکی استیپتیچ
نویسنده ورنر هرتسوک
فیلمنامه‌نویس ورنر هرتسوک
بازیگران کلاوس کینسکی
کلودیا کاردیناله
گرانده اتلو
ژان کلود دریفوس
پیتر برلینگ
میلتون ناسیمنتو
موسیقی پوپول ووه
فیلم‌بردار توماس ماخ

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =