فیلم سینمایی مرد سوم ، تعقیب هالی بعد از سخنرانی و رفتن به اداره پلیس

هالی که بعد از سخنرانی مورد تعقیب دو شخص ناشناس قرار گرفته خود را به اداره پلیس میرساند تا از سرگرد کالووی کمک بگیرد. در این سکانس فیلم سینمایی مرد سوم ، کالووی به هالی میگوید که جانش در وین در خطر است و باید هر چه سریعتر این شهر را ترک کند. کالووی همچنین با نشان دادن تعداد زیادی مدرک به هالی به او ثابت می کند که هری با رقیق کردن پنیسیلین و فروش آن به مراکز درمانی باعث بیماریهای لاعلاج بیماران بسیاری شده است.

فیلم سینمایی مرد سوم ، تعقیب هالی بعد از سخنرانی و رفتن به اداره پلیس

فیلم مرد سوم

فیلم مرد‌سوم

اطلاعات فیلم مرد‌سوم

(The Third Man,1949)

کمی پس از پایان جنگ جهانی دوم، هالی مارتینز (جوزف کاتن) که نویسنده رمان‌های عامه پسند وسترن در آمریکاست برای دیدار دوست دوران کودکی اش هری لایم (اورسن ولز) به وین می‌آید اما متوجه می‌شود همان روز هری طی یک تصادف رانندگی کشته شده‌است؛ در مراسم خاکسپاری لایم، مارتینز با دو افسر انگلیسی به نام‌های گروهبان پین و سرگرد کالووی که پیگیر پرونده فعالیت‌های مشکوک لایم هستند ملاقات می‌کند. پین از علاقه‌مندان داستان‌های مارتینز است.

بعد از ملاقات با آنا (آلیدا والی)- دوست‌دختر لایم- و برخی دوستان دیگر لایم، مارتینز به این حادثه رانندگی مشکوک می‌شود. سرایدار خانه لایم به مارتینز می‌گوید، او بلافاصله پس از تصادف در گذشت و بر خلاف گزارش دوستان لایم، سه نفر و نه دو نفر جنازه او را با خود بردند. سرایدار کمی بعد از دادن این اطلاعات به قتل می‌رسد.


عوامل فیلم مرد سوم

کارگردان کارول رید
نویسنده گراهام گرین
بازیگران جوزف کاتن
آلیدا والی
اورسن ولز
ویلفرید هاید-وایت
کارل اشتپانک
موسیقی آنتون کاراس
فیلم‌بردار رابرت کراسکر
تدوین اسوالد هافنریختر

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + شانزده =