فیلم سینمایی نفس نکش ، سکانس رهایی راکی از خانه مرد نابینا

راکی (جین لنی) و الکس (دیلان مینت) در این سکانس از فیلم سینمایی نفس نکش ، تلاش می‌کنند تا مرد نابینا (استفن لنگ) را زندانی کرده و هردو فرار کنند، اما در هنگام خروج از درب خانه، مرد نابینا با اسلحه به آنها میرسد و با شلیک اسلحه الکس را به قتل می‌رساند. راکی که موفق به خروج از خانه شده و به سمت اتومبیل فرار می‌کند ولی توسط سگ نگهبان خانه در اتومبیل محبوس میشود. هنگامی که راکی موفق میشود که از دست سگ فرار کند، مرد نگهبان به او رسیده و با ضربه ای او را بی ‌هوش کرده و کشان‌ کشان به خانه می‌برد. راکی در خانه به‌ هوش می آید و با به ‌کار انداختن آژیر خطرِ دزدگیر، تمرکز مرد نابینا را مختل می‌کند و چند ضربه مرد نابینا را به پایین پله‌ها پرتاب کند.

فیلم سینمایی نفس نکش ، سکانس رهایی راکی از خانه مرد نابینا

فیلم نفس نکش

فیلم نفس نکش

اطلاعات فیلم نفس نکـش

(Don’t Breathe ,2016)

نفس نکش را میتوان یک فیلم ترسناک هوشمندانه دانست که برخلاف بسیاری از اثرهای مشابه این ژانر با پرهیز از اغراق در روایت داستان باعث باورپذیری و ایجاد حس ترس در مخاطب ایجاد کند. فد آلوارز کارگردان این اثر سعی کرده است با بکار گیری از افکت های صوتی به همراه تنظیم قاب های دوربین و فضای تاریک خانه یک کهنه سرباز جنگ که نابینا است، صحنه هایی یکدست، ترسناک و راز آلود را پیش چشمان مخاطب به نمایش بگذارد. استفاده از فضای تو در توی یک خانه متروکه با استفاده از عناصری همچون غافلگیری، فرار و خشونت یک مرد آسیب دیده از لطمات جنگ و فقدان دخترش، توانسته تا کارگردان فاکتورهای ایجاد ترس را به خوبی به نمایش بگذارد. کارگردان توانسته تا با استفاده از بازیگران غیر ستاره، یک اثر غیر کلیشه در ژانر ترسناک را خلق کرده و مخاطب خود را برای تمام مدت فیلم در حالت ترس و وهم نگه دارد.
این اثر ۸۸ دقیقه ای که در سال ۲۰۱۶ اکران گردید توانست تا با هزینه ۹.۹ میلیون دلاری به فروش گیشه ۱۵۲٫۹ میلیون دلاری دست یابد و نقدهای زیادی را از منتقدین دریافت کند.


عوامل فیلم نفـس نکش

کارگردان فده آلوارز
تهیه‌کننده Joseph Drake
فده آلوارز
سام ریمی
Robert Tapert
J.R. Young
نویسنده فده آلوارز
Rodo Sayagues
بازیگران جین لوی
استیون لانگ
دیلان مینت
دنیل زوواتو
Franciska Törőcsik
Emma Bercovici
Christian Zagia
Katia Bokor
Sergej Onopko
موسیقی روکه بانیوس
فیلم‌بردار Pedro Luque
تدوین‌گر Eric L. Beason
Louise Ford
Gardner Gould

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یک =