سکانس نشان دادن مغز ژله ای ایوا به کالب در فیلم فرا ماشین یا اکس ماکینا

در این سکانس از فیلم فرا ماشین (اکس ماکینا) ، نیتان (اسکار آیزاک) کالب (دامنل گلیسون) را به آزمایشگاهی می برد که در آن ایوا را خلق کرده است. او به کالب نمونه مغز ایوا را نشان می دهد که یک ابر کامپیوتر بسیار پیشرفته ژلاتینی است و قادر است تا هوشمندانه در فضای مجازی جستجو کرده و برای بدن رباتی خود تصمیم گیری کند. او به کالب می گوید که کارهای بزرگ هنری و علمی بر اثر چالش و دوری از فعالیت اتوماتیک وار به وجود می آید.

 سکانس نشان دادن مغز ژله ای ایوا به کالب در فیلم فرا ماشین یا اکس ماکینا

فیلم فرا ماشین

فیلم فرا ماشین

اطلاعات فیلم فرا ماشین

(Ex Machina ,2015)

فرا ماشین بیانگر نوعی آینده نگری در مورد اثرات پیشرفت سریع علوم کامپیوتری و هوش مصنوعی برای انسان ‌ها است. این فناوری ها میتوانند خطری بالقوه و به ‌نوعی زنگ خطری برای آینده بشر باشد که توسط خود انسانها ها برای خودشان رقم خواهند خورد.
هوش مصنوعی همواره یکی از عناصر ثابت فیلم های علمی‌ ‌تخيلی بوده است. مفهوم فرانکنشتاينی و خلق زندگی به يک موجود جدید، همیشه برای صنعت بینندگان سینما پر مخاطب و جذاب بوده است. موجودی که میتواند به‌ صورت مستقل و بدون فرمانبرداری از انسان خالق خود فکر کرده، تصمیم گرفته و عمل کند.
همچنان که در طول زمان پیش میرويم و فناوری ها نیز به صورت تصاعدی پیشرفت می کنند، شکاف بين تخیل و واقعیت موازی با آن کم ‌تر و کم‌ تر میشود، تا جایی که هر دو واقعی به نظر می رسند و بدون شک صنعت سینما یکی از مهمترین دلایل این موضع می باشد. به عنوان نمونه، فیلمهای تولید شده بر اساس داستانهای ژول ورن را باید نمونه هایی قدیمی از این موضوع دانست و آثاری از جمله فرا ماشين (Ex Machina)، او(Her) ، چپی (Chappie) و سریال های از جمله وست ورلد (West world) را با درون‌ مايه های مشابه تولید شده اند را باید ادامه همان آثار هنر هفتم در سالهای اخیر دانست.


عوامل فیلم فرا ماشین

کارگردان الکس گارلند
تهیه‌کننده اندرو مک‌دانلد
آلون ریچ
نویسنده الکس گارلند
بازیگران دامنل گلیسون
آلیسیا ویکاندر
اسکار آیزاک
سونویا میزونو
فیلم‌بردار راب هاردی
تدوین‌گر مارک دی

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 3 =