فیلم مرد سوم ، سکانس تصمیم هالی مارتین برای پیدا کردن راز قتل دوستش هری

هالی مارتین که از تصادف و کشته شدن دوست صمیمی خود هری لایم شوکه شده با یکی از دوستان هری به نام بارون کورتز ملاقات میکند.در این سکانس فیلم مرد سوم هالی که بعد ازتناقض در صحبت های کورتز سرایدار خانه به موضوع کشته شدن هری شک کرده تصمیم می گیرد تا در وین بماند تا اطلاعات بیشتری از این تصادف به دست بیاورد.

فیلم مرد سوم ، سکانس تصمیم هالی مارتین برای پیدا کردن راز قتل دوستش هری

فیلم مرد سوم

فیلم مرد‌سوم

اطلاعات فیلم مرد‌سوم

(The Third Man,1949)

کمی پس از پایان جنگ جهانی دوم، هالی مارتینز (جوزف کاتن) که نویسنده رمان‌های عامه پسند وسترن در آمریکاست برای دیدار دوست دوران کودکی اش هری لایم (اورسن ولز) به وین می‌آید اما متوجه می‌شود همان روز هری طی یک تصادف رانندگی کشته شده‌است؛ در مراسم خاکسپاری لایم، مارتینز با دو افسر انگلیسی به نام‌های گروهبان پین و سرگرد کالووی که پیگیر پرونده فعالیت‌های مشکوک لایم هستند ملاقات می‌کند. پین از علاقه‌مندان داستان‌های مارتینز است.

بعد از ملاقات با آنا (آلیدا والی)- دوست‌دختر لایم- و برخی دوستان دیگر لایم، مارتینز به این حادثه رانندگی مشکوک می‌شود. سرایدار خانه لایم به مارتینز می‌گوید، او بلافاصله پس از تصادف در گذشت و بر خلاف گزارش دوستان لایم، سه نفر و نه دو نفر جنازه او را با خود بردند. سرایدار کمی بعد از دادن این اطلاعات به قتل می‌رسد.


عوامل فیلم مرد سوم

کارگردان کارول رید
نویسنده گراهام گرین
بازیگران جوزف کاتن
آلیدا والی
اورسن ولز
ویلفرید هاید-وایت
کارل اشتپانک
موسیقی آنتون کاراس
فیلم‌بردار رابرت کراسکر
تدوین اسوالد هافنریختر

سکانس‌های مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =