سکانس حمله روباتها به بازرس اسپونر در فیلم من، ربات (I, Robot, 2004)

هنرمندان در این سکانس

کاراگاه اسپونر (ویل اسمیت) در این سکانس از فیلم من، ربات ،  از کامپیوتر مرکزی شرکت یو آس آر درخواست میکند تا آخرین مکالمه بین رئیس شرکت و یکی از مدیران شرکت که به طرز مشکوکی کشته شده را برایش ارسال کنند، اما دو خودروی شرکت یو آس آر، مسیر رانندگی اتومبیل اسپونر را می بندند و روباتهای داخل آن سعی میکنند تا اسپونر را به قتل برسانند. اسپونر که موفق شده تا از این مهلکه نجات پیدا کند ماجرا را برای رییسش تعریف میکند، اما رییسش که حرف اسپونر را باور ندارد، او را از کار معلق می کند.

سکانس حمله روباتها به بازرس اسپونر در فیلم من، ربات (I, Robot, 2004)

فیلم من، ربات

فیلم من، ربات

اطلاعات فیلم من، ربات

(I, Robot, 2004)

دل اسپونر افسر پلیس شیکاگو است که اعتقادی به استفاده از روبات ها در زندگی انسانها ندارد. هنگامی که اسپونر پرونده خودکشی یک دانشمند در یک شرکت بزرگ تولید روبات ها را در دست میگیرد، متوجه میشود که یکی از روباتها دارای توانایی تفکر و تصمیم گیری همانند یک انسان است. در ادامه فیلم، روباتها که برای خدمت به انسان طراحی و تولیده شده اند، از سه قانون در طراحی و ساختشان عبور کرده، شورش میکنند و کنترل شهر را در دست میگیرند.

این سه قانون که توسط آیزاک آسیموف (Isaac Asimov) نویسنده روسی ‌تبار آمریکایی به عنوان قانون روباتیک در یکی از کتابهایش بیان شده و در بسیاری از دیالوگهای فیلم بیان شده، عبارتند از: ۱) یک ربات هرگز نمی تواند به انسان آسیب برساند، ۲) ربات باید از تمام دستورات انسانی اطاعت کند مگر اینکه با قانون اول مقابله کند و ۳) یک ربات باید خودش را محافظت کند مگر اینکه با دو قانون اول مقابله کند.


عوامل فیلم من، ربات

کارگردان الکس پرویاس
نویسنده جف وینتر
آکیوا گلدسمن
براساس داستانی از:
ایزاک آسیموف
بازیگران ویل اسمیت
بریجیت مویناهان
جیمز کرامول
بروس گرین وود
شایا لابوف
شای مک‌براید

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 2 =