سکانس دفترچه سفید یاد آور خاطرات گذشته در فیلم هری پاتر و تالار اسرار

هری پاتر (دنیل ردکلیف) در این سکانس فیلم هری پاتر و تالار اسرار دفترچه بدون نوشته ای را که در دستشویی پیدا کرده و نام تام ریدل بر روی جلد آن نوشته شده را باز می کند و زمانی که هری سوالش را در دفترچه مینویسد، دفترچه نیز جواب او را میدهد. در ادامه این سکانس از فیلم هری پاتر و تالار اسرار، دفترچه عجیب هری را به درون خود کشانده و او را به گذشته میبرد و به هری نشان میدهد که هیولای تالار اسرار یک عنکبوت بزرگ و متعلق به هاگرید (رابی کالتران) بوده است که باعث کشته شدن آن دختر شده است.

سکانس صحبت کردن هـری پاتر با مار در فیلم هری پاتر و تالار اسرار

فیلم هری پاتر و تالار اسرار

فیلم هری‌پاتر و تالار اسرار

اطلاعات فیلم هری‌پاتر و تالار اسرار

(Harry Potter and the Chamber of Secrets, 2002)

خلاصه داستان: هری پاتر در تعطیلات تابستانی بعد از سال اول تحصیلی مدرسه به سر می برد اما یک جن خانگی به او هشدار می‌دهد که سال تحصیلی بعدی به مدرسه نرود. در این هنگام هری با کمک سه نفر از دوستانش که با یک ماشینی پرنده به دنبالش آمده‌اند، از دست خاله و شوهر خاله بد اخلاقش فرار می‌کند و به خانه دوستش می‌رود. هنگامی که هری درسش را مجددا شروع می کند اتفاقات عجیبی در مدرسه رخ می دهد. در این اتفاقات، گربه سرایدار با یک طلسمي خطرناك بيهوش شده و با خونش نوشته ای مبنی بر گشودن مجدد تالار اسرار بر روی دیوار‌ حک می‌شود و همچنین به چند نفر از دانش آموزان مدرسه نیز حمله می شود و دوست صمیم هری نیز طلسم میشود.
همه موارد باعث میشود که همه به هری پاتر شک کنند، اما هری با کمک دوستانش محل تالار اسرار را پیدا کرده و وارد آن میشود و با یک یک مار غول پیکر مواجه میشود که توسط جادوگری به نام ولدمورت کنترل میشود……


عوامل فیلم هری‌پاتر و تالار اسرار

کارگردان کریس کلمبوس
تهیه‌کننده دیوید هیمن
نویسنده استیو کلاوز
بر پایه هری پاتر و تالار اسرار
اثر جی.کی. رولینگ
بازیگران دنیل ردکلیف
روپرت گرینت
اما واتسون
شان بیگرستف
جان کلیز
رابی کالتران
وارویک دیویس
ریچارد گریفیتس
ریچارد هریس
جیسون ایساکس
مگی اسمیت
سالی مورتمور
موسیقی جان ویلیامز
فیلم‌بردار راجر پرت
تدوین‌گر پیتر هونس

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =