سکانس اعلام نام هری توسط جام آتش در فیلم هری پاتر و جام آتش

هنگامی که زمان اعلام انتخاب شدن داوطلب‌ های نهایی مسابقات میشود، جام آتش نامهای سدریک دیگوری از مدرسه هاگوارتز، ویکتور کرام از مدرسه دورمسترانگ و فلور دلاکور از مدرسه بوباتون را به بیرون می اندازد. اما در این هنگام و با کمال تعجب، جام آتش نام هری پاتر (دنیل ردکلیف) را که به دلیل سن کم قادر نیست تا در این مسابقه شرکت کند را نیز بیرون میدهد. در این سکانس از فیلم هری پاتر و جام آتش ، مجریان مسابقه جادوگری که متوجه شده اند نام هری بدون اراده او از جام آتش بیرون آمده، علیرغم قانون محدودیت سنی مسابقه، به او اجازه می دهند تا در این کارزار جادویی شرکت کند.

سکانس اعلام نام هری توسط جام آتش در فیلم هری پاتر و جام آتش

فیلم هری پاتر و جام آتش

فیلم هری‌پاتر و جام آتش

اطلاعات فیلم هری‌پاتر و جام آتش

(Harry Potter and the Goblet of Fire, 2005)

خلاصه داستان: هری پاتر ۱۴ساله که در حال آموزش دوره‌های جادوگریش در هاگوارتز است به جام جهانی کوییدیج میرود، اما در آنجا علامت شومی بر آسمان پدیدار شده و مرگ‌ خواران به چادر میهمان ها حمله کرده و باعث برهم خوردن مراسم میشوند. مدتی بعد مسابقات دوره‌ ای که بین سه مدرسه هاگوارتز، بوباتون و دارمسترانگ، برگذار میشود که شرط شرکت در این مسابقه، داشتن حداقل سن هفده سال است و هری قادر نیست تا در این مسابقه شرکت کند.
هر شرکت کننده ای که قصد شرکت در مسابقه دارد، میبایست نام خود و مدرسه‌ اش را روی کاغذی نوشته و داخل جام آتش بیندازد تا جام آتشین نام سه نفر از شرکت کنندگان از سه مدرسه را که انتخاب شده اند را به بیرون پرت کند. اما در روز انتخاب، ناگهان نام هری نیز از جام بیرون می‌آید و این موضوع باعث میشود تا همه با او بد رفتاری کنند


عوامل فیلم هری پاتر و جام آتش

کارگردان مایک نیوول
تهیه‌کننده دیوید هیمن
نویسنده استیو کلاوز
بر پایه هری پاتر و جام آتش
اثر جی.کی. رولینگ
بازیگران دنیل ردکلیف
روپرت گرینت
اما واتسون
مایکل گامبون
رالف فاینس
برندن گلیسون
دیوید تننت
ایان وایت
مگی اسمیت
تیموتی اسپال
مارجری میسن
سو الیوت
موسیقی پاتریک دویل
جان ویلیامز
فیلم‌بردار راجر پرت
تدوین‌گر میک اودزلی

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =