سکانس مسابقه بوکس چارلی چاپلین در فیلم روشنایی‌های شهر(City Lights,1931)

هنرمندان در این سکانس

این سکانس روشنایی‌های شهر ، چارلی چاپلین که برای بدست آوردن پول در مسابقه بوکسی شرکت می کند با بوکسوری روبرو می‌شود که او را شکست داده و او نامید از رینگ خارج می‌شود. هنر او در تلفیق کمدی و استفاده موسیقی و صحنه های جدی است که چارلی چاپلین آنرا به بهترین شکل درآورده است.

سکانس مسابقه بوکس چارلی چاپلین در فیلم روشنایی‌های شهر(City Lights,1931)

فیلم روشنایی‌های شهر

فیلم روشنایی‌های شهر

اطلاعات روشنایی‌های شهر

(City Lights,1931)

چارلی، با دختر گلفروش نابینایی آشنا می‌شود. او از دختر یک گل می‌گیرد و به او دل می‌بندد. در همان شب، یک ثروتمند مست که قصد خودکشی دارد را نجات می‌دهد و مرد ثروتمند با او دوست می‌شود (وقتی مست است چارلی را به خاطر می‌آورد و در حالت عادی او را نمی‌شناسد). چارلی سعی می‌کند برای اینکه هزینه بهبود چشمان دختر را به دست آورد، از مرد پول بگیرد. او رفتگر می‌شود تا پول به دست آورد و آن را خرج چشمان دختر گلفروش بکند ولی چون دیر سرکار حاضر می‌گردد از آنجا اخراج می‌شود.

چارلی به مسابقه بوکس می‌رود تا برنده شود و پول به دست آورد ولی درمسابقه می‌بازد و مأیوس می‌شود. در اواخرفیلم، چارلی در خانه مرد ثروتمند مست است که دو دزد به صورت مخفیانه وارد خانه می‌شوند. آن‌ها مرد را مضروب می‌کنند و چارلی از ترس به پلیس تلفن می‌کند. دزدها فرار می‌کنند و پلیس به خیال اینکه چارلی مرد را زده، قصد دستگیری او را دارد. مرد به هوش می‌آید و چون مستی از سر او پریده، می‌گوید که چارلی را نمی‌شناسد. چارلی به سختی از آنجا می‌گریزد و هرچه پول به دست آورده به دختر می‌دهد. دختر از او تشکر می‌کند وچارلی پس ازمدت کوتاهی در خیابان توسط پلیس شناخته شده و به زندان می‌افتد.


عوامل روشنایی‌های شهر

کارگردان چارلی چاپلین
تهیه‌کننده چارلی چاپلین
نویسنده چارلی چاپلین
بازیگران چارلی چاپلین
ویرجینیا چریل
فلورنس لی
هری مایرز
جین کارپنتر
موسیقی چارلی چاپلین
خوزه پادیلا (تم گل دختر)
هماهنگ شده با:
آرتور جانستون
آلفرد نیومن
فیلم‌برداری رولند توترو
گوردون پولاک
تدوین چارلی چاپلین

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + شش =