موسیقی متن فیلم افسانه‌های خزان اثر جیمز هورنر (Legends of the Fall)

این فیلم اساس رمان کوتاهی به همین نام نوشته سال ۱۹۷۹ جیم هریسون ساخته شده‌است. این فیلم برنده ۱ جایزه اسکار شده است. موسیقی متن فیلم افسانه‌های خزان اثر جیمز هورنر آهنگساز تحسین‌شده و موفق سینمای هالیوود به‌شمار می‌آید

موسیقی متن فیلم افسانه‌ های خزان اثر جیمز هورنر (Legends of the Fall)

موسیقی متن فیلم افسانه‌های خزان

موسیقی متن فیلم افسانه‌های خزان

اطلاعات فیلم افسانه‌ های خزان

(Legends of the Fall,1994)

افسانه‌های خزان (Legends of the Fall) فیلمی درام حماسی محصول ۱۹۹۴ آمریکا به کارگردانی ادوارد زوئیک و با بازی برد پیت، آنتونی هاپکینز، آیدان کویین، جولیا اورموند، گوردون توتوسیس و هنری توماس است و بر اساس رمان کوتاهی به همین نام نوشته سال ۱۹۷۹ جیم هریسون ساخته شده‌است. فیلم در مورد سه برادر و پدرشان است که در بیابان دوردست و در اوایل دهه ۱۹۰۰ میلادی زندگی می‌کنند و نشان می‌دهد چگونه زندگی آنها، تحت تأثیر طبیعت، تاریخ، جنگ و عشق قرار می‌گیرد.
ز خصوصیات بارز آثار هورنر اهمیت به محتوای فولکلور یک فیلم در گسترش موسیقی آن است. این خصیصه در ساختار ملودیک، سازبندی و جلوه‌های صوتی برخی از آثار او مانند شجاع‌دل، نقاب زورو، آپوکالیپتو و غیره، قابل توجه است. بهره‌گیری از حال و هوای موسیقی بومی اروپای غربی، اصوات الکترونیک، و تلفیق آن با کُر و ارکستر با حضور پر رنگ سازهای بادی از ویژگی‌های آثار اوست.


عوامل فیلم افسانه‌های خزان

کارگردان ادوارد زوئیک
بازیگران برد پیت
آنتونی هاپکینز
آیدان کویین
جولیا اورموند
هنری توماس
گوردون توتوسیس
تانتو کاردینال
موسیقی جیمز هورنر
فیلم‌برداری جان تول
تدوین استیون روزنبلوم

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − هشت =