بیست کشور فیلمهایشان را به اسکار معرفی کردند

با انتخاب نمایندگان پنج کشور دیگر برای اسکار خارجی زبان، تاکنون نمایندگان ۲۰ کشور به اسکار معرفی شده‌اند.

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، پنج کشور چین، هنگ کنگ، ارمنستان، صربستان و تونس جدیدترین کشورهایی هستند که ظرف یکی دو روز اخیر نمایندگان خود را برای رقابت بخش خارجی زبان اسکار معرفی کرده‌اند.

چین با «لطفا پنجره‌ات را باز کن» ساخته جیانگ لئو راهی بخش فیلم خارجی‌زبان آکادمی اسکار می‌شود. این فیلم درباره یک دختر چینی و مردی سالخورده است که به هم نزدیک می‌شوند.

هنگ کنگ با فیلمی جنایی با عنوان «بندری برای صدا زدن» ساخته فیلیپ یانگ به اسکار چشم دوخته است. این فیلم برمبنای داستانی واقعی قتل دختری ۱۶ ساله ساخته شده و ۶ جایزه از جشنواره هنگ‌کنگ برده است.

ارمنستان با «زمین‌لرزه» ساخته ساریک آندراسیان به این بخش می‌رود. این فیلم زمین‌لرزه دسامبر ۱۹۸۸ در شمال ارمنستان را تصویر کرده است و دو مرد روسی و آمریکایی در مرکز این داستان جای دارند که قصد دارند به آسیب‌دیدگان کمک کننند.

صربستان با «خاطرات راننده قطار» ساخته میلوشا رادوویکا به اسکار می‌رود. ایلیا راننده قطاری است که موجب مرگ ۲۸ نفر با قطار شده و این سابقه در آینده فرزندش که او هم شغل پدر را دنبال ‌کرده، تاثیر دارد.

تونس با فیلم «گل حلب» ساخته رضا الباهی راهی اسکار شده است. مادر که برای برگرداندن پسرش از مسیری که انتخاب کرده به سرزمین‌هایی می‌رود که در اختیاز داعشی‌هاست در مرکز این فیلم قرار داد.

سوئد، مصر، بوسنی و هرزگوین، مجارستان، کره جنوبی، آلمان، عربستان، کرواسی، بلژیک، استرالیا، رومانی، گرجستان، کوبا، ونزوئلا و سوییس کشورایی هستند که تاکنون نمایندگان خود را برای اسکار انتخاب و معرفی کرده‌اند.

کشورهای مختلف تا سوم اکتبر ۲۰۱۶ (۱۲ مهر) وقت دارند تا نامزدهای خود را انتخاب کنند.

برندگان دوره هشتاد و نهم اسکار ۲۶ فوریه (دوشنبه ۹ اسفند) معرفی می‌شوند

درباره نویسنده

بهنام صادقی پیکسینما یک مجله خبری تفریحی است برای دوست داران هـــــــنر برای کسانی که فیلم دیدن را دوست دارند و از آن لذت میبرند. پیکسینما محیطی است برای به اشتراک گذاری زیبایی های هنر هفتم. ما در پیکسینما سعی میکنیم تا صحنه های ناب و زیبای فیلم های شاخص دنیا را برای شما فراهم کنیم تا به اتفاق هم از آن لذت ببریم.

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سه =