سکانس فیلم چپی ، حمله روبات پلیس به چپی و دوستانش (Chappie)

در این سکانس فیلم چپی ، چپی (شارلتو کوپلی) تبدیل به یک روبات خلاف کار شده توسط یک روبات پلیس دیگر مورد حمله قرار می گیرد و دوستانش و هم چنین خالقش دئون (دوپتل) کشته و زخمی میشوند.

سکانس فیلم چپی ، حمله روبات پلیس به چپی و دوستانش (Chappie)

فیلم چپی

فیلم چپی

اطلاعات فیلم چپی

(Chappie‎ ,۲۰۱۵)

برنامه نویس ارشد شرکت به نام «دئون ویلسون» هوش مصنوعی توسعه می‌دهد که خودآگاهی دارد و میتواند مانند یک کودک به سرعت آموزش دیده و رشد کند، البته بسیار سریعتر و باهوش‌تر از کودک انسان. رئیس شرکت با دانلود این برنامه در روبات‌ها مخالفت میکند اما او پنهانی یکی از روباتها را به خانه میبرد تا برنامه هوش مصنوعی خودآگاه را در مغز روبات دانلود کند. در بین راه او و روبات توسط سارقین ربوده میشود. سارقین او را وادار میکنند تا روبات را آماده سازی کرده و به آنها تحویل دهد . این روبات «چپی» نامیده میشود. به این ترتیب او به اولین رباتی تبدیل می‌شود که قادر است خودش فکر و احساس و مانند یک آموزش ببیند و رشد فکری کند. «چپی» توسط راهزنان آموزش دیده و به کارهای خلاف مشغول می‌شود. پس از آنکه نیروهای پلیس، «چپی» را به عنوان خطری برای بشریت می‌بینند، تلاش می‌کنند تا او را نابود کنند
در انتها وقتی جان سازنده او «دئون ویلسون» و زنی خلافکار که در نظر او مادرش است به خطر می‌افتد آنها را نجات داده ذهن خودش، سازنده‌اش و مادرش را به روبات‌هایی دیگر منتقل میکند تا به این ترتیب، نوعی زندگی ابدی پیدا کنند.


عوامل فیلم چپی

کارگردان نیل بلومکمپ
تهیه‌کننده سیمون کینبرگ
فیلمنامه‌نویس

نیل بلومکمپ
تری تچل

بازیگران

شارلتو کوپلی
هیو جکمن
دو پتل
خوزه پابلو کانتیلو
یولاندی ویسر
واتکین تودور جونز
سیگورنی ویور

موسیقی هانس زیمر
فیلم‌بردار ترنت اوپالاک
تدوین‌گر جولین کلارک

سکانس‌های مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هفت =