سکانس فیلم گاندی ، آتش زدن لباسهای ساخت انگلستان (Gandhi, 1982)

هنرمندان در این سکانس

در این سکانس فیلم گاندی ، او (بن کینگزلی) که به همراه جواهر لعل نهرو و محمد علی جناح در حال مذاکره با انگلیسی ها هستند، به نماینده انگلستان میگوید که هند جای آنها نیست و باید این کشور را ترک کنند. او سپس بین طرفدارنش حاضر شده و از آنها درخواست میکند تا با آتش زدن لباسها و پارچه های ساخته شده در بریتانیا، خودشان پارچه لباسهایشان شخصا تولید کنند.

سکانس فیلم گاندی ، آتش زدن لباسهای ساخت انگلستان (Gandhi, 1982)

 فیلم سینمایی گاندی

فیلم سینمایی گاندی

اطلاعات فیلم گاندی

(Gandhi ,1981)

خلاصه داستان: در سال ۱۸۹۳ گاندی جوان، وکالت پرونده ای را در آفریقای جنوبی برعهده می‌گیرد و از لندن عازم پروتوریو می‌شود، اما در هنگام مسافرت با قطار، توسط متصدی قطار در بین راه به برون اخراج میشود. همین موضوع سبب می‌شود که او چند سال بعد را در آفریقای جنوبی زندگی کرده و با دست خالی برای احقاق حقوق شهروندان غیر سفیدپوست مبارزه مدنی و مسالمت آمیزی را شروع کند…..
فیلم گاندی یکی از معروف ‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما با بازی درخشان بن کینگزلی در نقش گاندی یکی از نقاط قوت اصلی این فیلم است. در این فیلم طولانی از تعداد زیادی بازیگر هندی، انگلیسی و آفریقایی نیز استفاده شده‌است. علاوه بر هشت جایزه اسکار، پنج جایزه و ۱۱ نامزدی بفتا ، جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر و بهترین ستاره جدید سال در جشنواره گلدن گلوب و جایزه بهترین کارگردانی اتحادیه کارگردانان آمریکا نیز از دیگر جوایز این فیلم بوده اند.


عوامل فیلم گاندی

کارگردان ریچارد اتنبرا
تهیه‌کننده ریچارد اتنبرا
جیک ابرتز
نویسنده جان بریلی
بازیگران بن کینگزلی
روهینی هاتانگادی
مارتین شین
برنارد هپتون
وینستون نتشونا
شین ریمر
جان ساویدنت
برنارد هورسفال
موسیقی راوی شانکار
جرج فنتون
فیلم‌بردار بیلی ویلیامز
رانی تیلور
تدوین‌گر جان بلوم

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =