سکانس فیلم گوزن ها ، مرگ مواد فروش توسط سید رسول

هنرمندان در این سکانس

در این سکانس فیلم گوزن ها ، بهروز وثوقی (سید رسول) با مراجعه به مواد فروشی که به عقیده وی ، او و چند صد جوان دیگر را با معتاد کردن کشته است، با چند ضربه چاقو به قتل می رساند. لحظات مربوط به جان دادن مواد فروش که در کنار آن معتاد دیگری را می بینیم که از فرط نشئگی حاصل از مصرف هروئین، بی اهمیت به اتفاقات دور و بر خود باز به مصرف ادامه می دهد در کنار موسیقی تاثیر گذار فیلم، از جذابیت های این سکانس است.

سکانس مرگ مواد فروش توسط سید رسول در فیلم گوزن ها

فیلم گوزنها

فیلم گوزن ها

اطلاعات فیلم فیلم گوزن ها

(The Deer,1974)

مرد تحت تعقیبی به نام قدرت، پس از سرقت مسلحانه از بانک ، خود را به دوستش سید رسول می‌رساند. سید مردی معتاد است و دوست دخترش فاطمه بازیگر تماشاخانه است. سید که مردی زبون است ، با کمک معنوی قدرت به خودش می‌آید… ابتدا در مقابل مزاحم فاطمه و سپس صاحب خانه می‌ایستد و سپس هروئین فروشی را که او را به اعتیاد کشانده از پا در می‌آورد. پلیس رد قدرت را در خانه سید می‌یابد و هر دو به دست پلیس کشته می‌شوند.

گوزنها یکی از ستایش‌شده‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران است که نامش را می‌توان در فهرست ۱۰ فیلم برتر ایرانی اغلب منتقدان و کارشناسان این سینما یافت. فیلمی که بسیاری از سینمادوستان ۳-۲ نسل این مملکت و جوانان و حتی خانواده‌ها، آن را از طرق گوناگون دیده‌اند و برخی بازی‌ها و صحنه‌ها و حتی دیالوگ‌هایش هنوز در خاطره‌شان مانده است. گوزنها یکی از پر سر و صداترین و پرحاشیه‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران است که علیرغم بحث و جدال‌های فراوان به دلیل بازتاب‌های سیاسی و فضای بسته نیمه اول دهه ۵۰ ،‌ کمترین نمود مطبوعاتی و رسانه‌ای را همراه داشت. اما پس از انقلاب و نمایش نسخه بدون سانسور آن، ستایش‌های فراوانی نثارش شد.


عوامل فیلم فیلم گوزنها

کارگردان مسعود کیمیایی
نویسنده مسعود کیمیایی
بازیگران بهروز وثوقی
فرامرز قریبیان
عنایت‌الله بخشی
پرویز فنی‌زاده
پروین سلیمانی
سعید پیردوست
جهانگیر فروهر
محمدعلی ورشوچی
نعمت‌الله گرجی
موسیقی اسفندیار منفردزاده
فیلم‌برداری نعمت حقیقی
تدوین عباس گنجوی

سکانس‌های مشابه

لیست پخش سکانس‌های این فیلم

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 6 =