فیلم سینمایی اتحاد ، سکانس سقوط هواپیمای حامل تیم منچستر یونایتد

در این سکانس از فیلم سینمایی اتحاد ، هواپیمای حامل بازیکنان و مربیان منچستر یونایتد، هواداران این تیم و تعدادی از خبرنگاران، در هنگام بر خواستن از باند فرودگاه پوشیده از برف و گل و لای فرودگاه مونیخ آلمان دچار حادثه شده و دچار حادثه می شود.

فیلم سینمایی اتحاد ، سکانس سقوط هواپیمای حامل تیم منچستر یونایتد در

فیلم اتحاد
فیلم اتحاد

اطلاعات فیلم اتحاد

(United ,2011)

اعضای تیم فوتبال منچستر یونایتد پس از انجام بازی خود مقابل تیم ستاره سرخ بلگراد در چارچوب لیگ قهرمانان در حال برگشت به شهر خود بودند و هواپیمای آنها می ‌بایست برای سوخت ‌گیری مجدد در مونیخ توقف می کرد. بعد از سوخت‌ گیری، خلبانان هواپیما در دو بار تلاش خود برای به پرواز درآوردن هواپیما به علتی هوای مناسب ناموفق بودند. تلاش سوم خلبانان برای تیک آف از روی باند فرودگاه که مملو از برف و گل و لای بود نیز نافرجام بود، چون زمانی که هواپیما به انتهای باند رسید و ….

در حادثه سقوط این پرواز ۲۳ نفر از ۴۴ سرنشین هواپیما جان خود را از دست دادند که ۸ تن از آنها بازیکنان منچستریونایتد بودند که برخی از آن ها در آن زمان از بهترین های پست خود در انگلستان و اروپا به شمار می رفتند. یکی از کشته شدگان باشگاه، دانکن ادواردز ۲۰ ساله با ۱۸ بازی ملی بود که بنا بر گفته بسیاری از مفسران، او می ‌توانست یکی از بهترین بازیکنان فوتبال جهان شود.


عوامل فیلم اتحاد

کارگردان James Strong
بازیگران

David Calder
Dean Andrews
Kate Ashfield
Natalie Burt

تهیه کننده Chris Chibnall

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − پنج =