فیلم سینمایی بری لیندون ، سکانس دوئل بری با پسر خانم لیندن و از دست دادن پا

خانم لیندن که به خاطر مرگ فرزند کوچکش دچار افسردگی شده، سعی میکند که با خوردن زهر خود کشی کند اما چون مقدار زهر کم بود زنده می ماند ولی به بیماری سختی دچار میشود. پسر بزرگ او بولینگتون که به علت اختلاف شدید با مادرش و بری، عمارت را ترک کرده بود با شنیدن این خبر باز میگردد و به سراغ بری میرود تا برای اعاده حیثیت خود ار را به دویل دعوت میکند. در این سکانس فیلم سینمایی بری لیندون و در هنگام اجرای دویل، بولینگتون اولین شلیک خود را در اثر اشتباهی ناشیانه از دست میدهد و هنگامی که نوبت شلیک بری میشود او بولینگتون را نشانه نمیگیرد و به سمت دیگری شلیک میکند. بولینگتون در شلیک دوم خود بری را از ناحیه پا زخمی میکند که به علت از بین رفتن شریان خونی باعث قطع پای بری میشود.

فیلم سینمایی بری لیندون ، سکانس دوئل بری با پسر خانم لیندن و از دست دادن پا

فیلم بری لیندون

فیلم بری لیندون

اطلاعات فیلم بری‌لیندون

(Barry Lyndon,1975)

داستان مردی در قرن ۱۸ که در یک خانواده روستایی ساده به دنیا آمده‌است و با مادرش زندگی می‌کند، عاشق دختر عموی خود می‌شود، موفق به ازدواج با او نمی‌شود. به جنگ می‌رود و پس از آن اتفاقات زیادی در زندگی او پیش می‌آید، با یک کنتس بیوه برای ثروت او ازدواج می‌کند و به این وسیله راه ترقی او باز می‌شود.

دیالوگ معروف فیلم: «همه آدمهایی که در این فیلم دیدید که برخی عشق ورزیدند، برخی حسادت کردن، ….. یک نقطه مشترک دارند و آن این است که همهٔ اینها زیر خاک هستند.»


عوامل فیلم بری لیندون

کارگردان استنلی کوبریک
تهیه‌کننده استنلی کوبریک
نویسنده استنلی کوبریک
بازیگران رایان اونیل
ماریسا برنسون
پاتریک مگی
هاردی کروگر
دایانا کورنر
گی همیلتون
برنارد هپتون
فیلم‌برداری جان آلکات

سکانس‌های مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =