موسیقی متن فیلم تالکین اثر توماس نیومن (Tolkien‎,۲۰۱۹)

داستان این فیلم درباره‌ی زندگی جی. آر. آر. تالکین نویسنده‌ی کتاب‌های معروف هابیت، ارباب حلقه‌ها و سیلماریلیون است. موسیقی متن فیلم تالکین اثر توماس نیومن است

موسیقی متن فیلم تالکین اثر توماس نیومن (Tolkien‎,۲۰۱۹)

موسیقی متن فیلم تالکین

موسیقی متن فیـلم تالکین

اطلاعات فیلم تالکین

( Tolkien‎,۲۰۱۹)

فیلم در سبک زندگی‌نامه‌ای به کارگردانی دمه کاروکسکی است که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. فیلم‌نامه این فیلم توسط دیوید گلیسون و استیون برسفورد به رشته تحریر درآمده است. از بازیگران آن می‌توان به نیکلاس هولت، لی‌لی کالینز، کالم مینی، و تام گلین-کارنی اشاره کرد. این فیلم داستان اوایل زندگی پروفسور انگلیسی جی. آر. آر. تالکین، نویسنده هابیت و ارباب حلقه‌ها می‌باشد.
تالکین واژه‌شناس حرفه‌ای در زبان‌های ژرمنی کهن و متخصص زبان انگلیسی باستان بود. او همچنین به زبان‌هایی خارج از رشتهٔ خودش علاقه داشت ازجمله عشق ویژه‌اش نسبت به زبان فنلاندی.دستگاه صرفی زبان فنلاندی در بخشی از رشد زبان ساختگی کوئنیایی توسط تالکین نقش داشت. یکی دیگر از علاقه‌مندی‌های تالکین زبان ولزی بود-و ویژگی‌های واجی زبان ولزی راه می‌توان در زبان سینداری او مشاهده کرد. تالکین در آثار خود واژه‌های بسیاری را از زبان‌های زنده وام گرفته‌است ولی در ادامه کار خود از تعداد این وام‌واژه‌ها کاست. به این خاطر کوشش‌هایی که اکنون برای مرتبط دانستن بسیاری از کلمات زبان الفی با زبان‌های زنده می‌شود چندان قابل اطمینان نیست.


عوامل فیلم تالکین

کارگردان دمه کاروکسکی
تهیه‌کننده پیتر چرنین
David Ready
Kris Thykier
Jenno Topping
نویسنده

دیوید گلیسون

استیون برسفورد

فیلم‌نامه‌نویس دیوید گلیسون
استیون برسفورد
بازیگران نیکلاس هولت
لی‌لی کالینز
کالم مینی
تام گلین-کارنی
موسیقی توماس نیومن
فیلم‌برداری Lasse Frank Johannessen
تدوین Harri Ylönen

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 5 =