موسیقی متن فیلم روح اثر موریس ژار(Ghost,1990)

روح (به انگلیسی: Ghost) فیلمی رمانتیک، تخیلی، جنایی و مهیج به کارگردانی جری زاکر محصول سال ۱۹۹۰ است. داستان فیلم در مورد زنی جوان، در مخاطره و روح همسر مقتولش است که تلاش می‌کند به کمک واسطه‌ای بی‌میل وی را نجات دهد.

خلاصه داستان فیلم

سام ویت (سوایزی) طی گردشی شبانه با نامزدش، مالی (دمی مور)، در کوچه‌ای تاریک به دست ولگردی به قتل می‌رسد و روحش از بدنش جدا می‌شود، اما کنار مالی می‌ماند. بعدتر روح سام می‌فهمد که مرگش تصادفی نبوده و دوستش کارل (تونی گلدوین) این نقشه را برای تصاحب چهار میلیون دلاری کشیده که به اشتباه از حساب بانکی او سر درآورده است. روح به کمک یک زن کلاهبردار احضار کنندهٔ ارواح، ادا (ووپی گلدبرگ) – تنها کسی که صدای او را می‌شنود – و پس از یاد گرفتن راه حرکت دادن اشیاء از روحی سرگردان، همهٔ کارها را روبه‌راه می‌کند و سپس، به آن دنیا می‌رود…

موسیقی

موسیقی فیلم توسط آهنگ ساز کهنه کار موریس ژار نوشته شد. موزیک هم چنین شامل استفاده از آهنگ ۱۹۹۵ بنام “ملودی آزاد شده”است که الکس نورث با متن “های زرت” آنرا نوشته بود. کار ژار برای آکادمی سال ۱۹۹۰ برای بهترین کار سال نامزد شد. اما به جان بری برای “رقص با گرگ ها” باخت.

آلبوم موسیقی تحت “میلان رکوردز” منتشر شد. سپس در ۱۹۹۵ با دو آهنگ اضافه دوباره منتشر شد. بعداً دوباره با آهنگی اضافه و مصاحبه ای با موریس ژار منتشر شد.

کارگردان جری زاکر
تهیه‌کننده لیزا واینستاین
نویسنده بروس جوئل روبین
بازیگران پاتریک سوویزی
دمی مور
ووپی گلدبرگ
تونی گلدوین
گیل باگز
وینسنت شیاولی
آرملیا مک‌کوئین
فیل لیدز
آئوگی بلانت
استیون روت
بروس جارچو
تدوین والتر مرچ

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =