موسیقی متن فیلم مأموریت اثر انیو موریکونه(Mission,1986)

مأموریت یا مأموریت مذهبی (به انگلیسی: Mission) فیلمی به کارگردانی رولند جافه و محصول سال ۱۹۸۶ میلادی است. از بازیگران آن می‌توان رابرت د نیرو٬ جرمی آیرونز و لیام نیسون را نام برد. موسیقی فیلم ساخته آهنگساز ایتالیایی انیو موریکونه و نامزد بهترین موسیقی فیلم برای جایزه اسکار بوده‌است. بنیاد فیلم آمریکا موسیقی ماموریت را از برجسته‌ترین آثار موسیقی ساخته شده در یک صد سال گذشته سینمای آمریکا معرفی کرده است.

جایزه افتخاری آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک به انیو موریکونه

موریکونه و آلکس نورث خالق موسیقی اسپارتاکوس (به کارگردانی استنلی کوبریک) تنها آهنگسازانی هستند که اسکار افتخاری دریافت کردند. زمانی‌که موریکونه برای دریافت جایزه روی صحنه دیده شد به زبان ایتالیایی صحبت می‌کرد و ایستوود آن را برای حضار ترجمه کرد و این دو پس از چهل سال بدین ترتیب یکدیگر را ملاقات کردند. موریکونه در لحظهٔ دریافت جایزه گفت:

« می‌خواهم از آکادمی بخاطر این جایزه و افتخار بزرگی که نصیب من گشته است تشکر کنم. همچنین از تمام کسانی که من را سزاوار چنین جایزه‌ای دانسته‌اند و در واقع خواستار اهدای آن بودند. می‌خواهم از کارگردان‌هایی که برای موسیقی فیلم‌هایشان اعتماد کردند و وظیفه نوشتن آن را به من سپردند تشکر کنم. به‌واقع اگر بخاطر آن‌ها نبود من اینک اینجا نبودم. به هنرمندانی می‌اندیشم که لایق این جایزه هستند اما هنوز آن را دریافت نکرده‌اند. برای خدمت به سینما و ترقی احساسات زیبایی‌شناختی در موسیقی چنین جایزه‌ای نقطه نهایی نیست بلکه برای من آغاز حرکت است. این جایزه متعلق به همسرم ماریاست، او که به من عشق می‌ورزد و من نیز او را به همان اندازه دوست می‌دارم.
کارگردان رولند جافه
نویسنده رابرت بولت
بازیگران رابرت د نیرو
جرمی آیرونز
لیام نیسون
آیدن کوئین
ری مک‌آنالی
موسیقی انیو موریکونه
فیلم‌برداری کریس منجس
تدوین جیم کلارک

سکانس‌های مشابه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =